• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Aká je najdôležitejšia vlastnosť naplnených snov?

Častokrát sa stáva, že vzdáme naše sny. Odradia nás prekážky i predstavy, že kráčame nesprávnou cestou, ak sa veci nedejú tak ako chceme. V rámci príprav Summitu šťastného života som sa stretla s nezávislou obchodnou riaditeľkou Mary Kay, Stankou Papayovou.

Zaujal ma jej spôsob práce i jednoduchosť postupu starostlivosti o pleť, bez potreby navštíviť kozmetický salón.

Rozprávala mi zaujímavý príbeh, ktorý zažila počas svojej kariéry. Na príbehu Moniky Šchenkovej z Nitry ma zaujali dve veci: vytrvalosť a odvaha. 4 roky trpezlivosti a odvahy sa oplatili dali Stanke Papayovej odmenu i šťastie.

Ako to celé začalo, prečo Nitra?

Nitra je moje rodisko, moja srdcová záležitosť, spojenie s rodinou. Taktiež vedomie, že tu žijú krásne ženy, ktoré sa o seba veľmi pekne starajú. Do tretice je Nitra centrom slovenskej módy a myslela som si, že má veľký potenciál. Chcela som tu vybudovať silnú líniu obchodných riaditeliek a kozmetických poradkýň, ktoré by sa o tieto ženy starali.

Na začiatku, však vízia sa zdala nereálna. Prácne som hľadala ženy, ktoré majú záujem dozvedieť  sa o ošetrovaní pleti i niečo nové sa naučiť v líčení.

Niekedy na stretnutie neprišiel nikto, musela som znášať všetky cestovné náklady i prenájmom. Inokedy bolo veľmi veľa ľudí a ja som nestíhala. Nevedela som ako to mám celé uchopiť, aby boli všetci spokojní, nemala som zo začiatku dobrý pocit.

Až jedného dňa

Volala pani Schenková  do centrály a oni mi ju odporučili, keďže vedeli o mojom zámere v Nitre. Prišla som k nim domov, urobila matke s dcérou Monikou poradenstvo. Hneď sa aj zaregistrovali.

Monika bola ešte mladé dievča, mala nejakých 19 rokov, študovala na vysokej škole. Jej pleť však bola problematická, takže používala prípravky Mary Kay ako klientka. Pleť sa jej časom krásne zlepšila.

Rada som k nim chodila a bolo obdobie, keď obidve, s maminou chodievali do Bratislavy na tímové schôdzky, na školenia. Moniku práca kozmetickej poradkyne bavila od začiatku a ľudsky sme si veľmi sadli. Náš vzťah sa prehlboval.

Na čas sa naše kontakty pretrhli. Monika sa pripravovala na štátnice, plne sa koncentrovala na školy, keďže robila dve vysoké školy naraz. Jednoducho nemala čas a energiu na budovanie  klientely, chýbala jej motivácia.  

Šťastie nás opäť spojilo

Opäť stretli na ulici v Nitre, keď som hľadala klientky na ulici na Deň krásy. Naše stretnutie bolo opäť veľmi srdečné, akoby sme sa len prednedávnom rozlúčili. Pravidelné chodenie do Nitry trvalo celé štyri roky, kým som ju znovu stretla.

Hneď som ju stiahla, aby mi pomohla. Mala som objednaných desať žien a pomoc sa mi zišla. Je naozaj talentovaná, líči absolútne úžasne. Veľa som sa od nej naučila.

Prišla, vyskúšala si len pár tienikov a pomohla mi so zákazníčkami.  Zamilovala sa do Mary Kay a znovu sa zaregistrovala a začala si budovať klientelu popri práci.

Vytrvalosť najdôležitejšia ingrediencia splnených snov

Jedného dňa sa rozhodla, že dá šancu aj pozícii obchodnej riaditeľky. Mala v sebe silu a správnu energiu. Vedela som, že bude perfektná, že to dokáže. Jej štart bol náročný.

Nemala dostatočnú klientelu, o ktorú by sa mohla oprieť. Nakoniec svojou vytrvalosťou sa jej to podarilo a začala budovať tím. Vstúpila do procesu kvalifikácie  na obchodnú riaditeľku.

Aj keď to bolo veľmi náročné, spoločnými silami sme to dokázali. Poctivo dodržiavala moje rady. Ale nie vždy všetko vyšlo ako sme chceli, takže sme sa aj vyplakali. 

Bolo to náročnejšie obdobie, ale dokázali sme to. Vďaka tomu, išla so mnou do Dallasu na výročnú konferenciu, ktorá sa koná len raz do roka a je to veľmi prestížna udalosť v Mary Kay. Najúspešnejšie ženy z celého sveta rozprávajú svoje príbehy. Vždy ma dojíma sila a schopnosť žien z ničoho vybudovať niečo a to ma motivuje.

Dávať viac ako brať

Monika je pre mňa inšpiráciou. Je odo mňa o 10 rokov mladšia, učí ma viacej sa smiať i byť bezstarostnejšou. Dokázala toho veľmi veľa na začiatku a je veľkou inšpiráciou pre mnohé ženy. Náš vzťah je hlboký, nielen ako partnerstvo pracovné, ale aj priateľstvo.

Po návrate z Dallasu sa Monika sa rozhodla v Nitre vybudovať systém vzdelávania pre kozmetické poradkyne. Našla si správny model, spojila sa s mladými ženami z iných tímov a štruktúr. Je taká Go Give, čo je u nás jedno z najväčších ocenení. Dávať viac ako brať.

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života