• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Čo je e-kniha?

E-kniha je výborná alternatíva tlačenej knižky. Tento typ knihy môžete oceniť pri cestovaní – zoberiete si zo sebou toľko kníh koľko chcete a ušetríte miesto v kufri.

Aké sú rozdiely elektronickej knihy v porovnaní s tlačenou knihou?

 •  
e-kniha je doručovaná elektronicky, cez internet a teda takmer hneď po úhrade.
 •  
za elektronickú knihu možete platiť len bezhotovostne, výhodou je rýchla doručiteľnosť a samozrejmosťou je, že neplatíte poštovné.
 •  
miesto atramentu sa na čítanie e-knihy používa (PC, čítačka, tablet, ...) a softvér (program), ktorý je schopný e-knihu zobrazovať. Pozrite si zoznam podporovaných zariadení pre e-knihu a najobľúbenejší model e-ink čítačky na báze elektronického papiera.

Formáty e-knihy

Dostupná je vo formáte PDF a EPUB. PDF je tradičný formát, ktorý verne kopíruje vzhľad tlačenej knihy, EPUB je široko podporovaný formát, optimalizovaný pre čítanie na obrazovkách rôznych veľkostí. Vďaka tomu sa obsah výborne prispôsobuje aj menším obrazovkám čítačiek a mobilných zariadení.

Čo spraviť pred čítaním e-knihy [jediný krát]

Tento návod slúži ako základná príručka pre nákup a používanie e-knihy. Niektoré kroky je nutné vykonať len jediný krát, majú označenie [jediný krát]. To znamená, že pri nákupe inej e-knihy na Martinus.sk ich už netreba absolvovať - vďaka tomu sú nákup a čítanie e-kníh veľmi jednoduché.

Pre pohodlné čítanie e-knihy, je potrebná inštalácia aplikácie Adobe Digital Editions. Aplikácia Adobe Digital Editions je k dispozícii zadarmo na tejto adrese.

 

Postup inštalácie

navod

Obr.:Vyplňte registračný formulár

 

navod

Obr.:Potvrdťe 2x po sebe

(navodContinue)

 

 

 • Nainštalujte Adobe Digital Editions
 • Podrobný postup inštalácie Adobe Digital Editions nájdete tu.
 • Autorizujte si počítač Vaším osobným Adobe ID 
  Vaše e-knihy môžete čítať na viacerých zariadeniach. Aby to bolo možné, musíte si jednotlivé zariadenia autorizovať na svoje Adobe ID prostredníctvom aplikácie Adobe Digital Editions. Autorizáciu počítača vykonáte prostredníctvom príkazu Library > “Authorize computer”. Následne zadáte svoje Adobe ID. Autorizácia prenosných zariadení sa vykonáva automaticky, po pripojení zariadenia k počítaču Adobe Digital Editions ponúkne autorizáciu tohto zariadenia, stačí potvrdiť.
 • Poznámka: Adobe Digital Editions ponúka okrem autorizácie pomocou Adobe ID aj možnosť anonymnej autorizácie. Dôrazne neodporúčame túto možnosť - pri anonymnej autorizácií sú všetky e-knihy viazané len k tomuto konkrétnemu počítaču. Po jeho preinštalovaní sa stanú nepoužiteľnými! Navyše ich nie je možné čítať na žiadnych iných zariadeniach. Zaregistrujte si preto zdarma Adobe ID, tak zaručíte, že e-knihy budú viazané na Vás ako osobu, nie na konkrétny hardvér.

  Nákup elektronickej knihy Objavte seba, objavte šťastie

  Nákup e-knihy na styl-stastie.eu prebieha veľmi jednoducho:
  1. Zadáte a potvrdíte Vaše údaje pre objednávku. Pri objednávke si vyberiete požadovaný formát e-knihy PDF alebo EPUB podľa Vašich požiadaviek.
  2. Na Vami zadaný email doručíme potvrdenie objednávky.
  3. E-kniha Vám po úspešnom zaplatení bude doručená elektronicky priamo do Vašej emailovej schránky.

  Čítanie elektronickej knihy

  Po stiahnutí knihy prostredníctvom Adobe Digital Editions môžete Vašu e-knihu začať čítať priamo na počítači. Máte však ďalšie možnosti:

  •  
  ak vlastníte špecializovanú čítačku e-kníh, ktorá podporuje Adobe DRM, stačí ju pripojiť k počítaču (napríklad prostredníctvom USB rozhrania), Adobe Digital Editions automaticky ponúkne jej autorizáciu (nutné len prvýkrát po pripojení). Po úspešnej autorizácii môžete jednoduchým spôsobom prenášať svoje e-knihy medzi počítačom a čítačkou - jednoducho uchopte myšou e-knihu a presuňte ju na ikonu čítačky v Adobe Digital Editions
  •  
  ak chcete vlastniť špecializovanú čítačku e-kníh, môžete si ju kúpiť tu
  •  
  ak vlastníte iPhone, iPod Touch, iPad alebo zariadenie s operačným systémom Android, e-knihy zakúpené na Martinus.sk môžete čítať aj na Vašom zariadení! Stiahnite si niektorú z dostupných aplikácií tretích strán, ktorá podporuje e-knihy chránené prostredníctvom Adobe DRM.

  Čítanie e-kníh na Apple iPhone/iPad/iPod Touch

  Pre Apple iPhone/iPad/iPod Touch odporúčame aplikáciu Bluefire reader, zdarma dostupnú v iTunes App Store (viac info).

  1. Nainštalujte si zdarma Bluefire Reader z iTunes App Store
  2. Pri prvom spustení aplikácie Bluefire Reader Vám bude ponúknutá autorizácia aplikácie, aby ste na nej mohli čítať Vaše chránené e-knihy. Jednoducho zadajte Vaše Adobe ID a heslo, rovnakým spôsobom ako pri autorizácií Adobe Digital Editions
  3. Nájdite svoju e-knihu v adresári “Moje dokumentyMy Digital Editions” (na PC), prípadne “DocumentsMy Digital Editions” (ak používate Mac)
  4. Skopírujte svoje e-knihu do zariadenia prostredníctvom aplikácií iTunes alebo DropBox, prípadne si e-knihu pošlite na e-mail (toto je najpohodlnejší spôsob - e-knihu si len otvoríte cez Bluefire Reader ako prílohu prijatého e-mailu v aplikácii Mail). (iTunes > po pripojení zariadenia k počítaču sa Vám v navigácii na ľavej strane zobrazí Váš prístroj. Kliknite naň, hore kliknite na “Apps”, prescrollujte dole, vyberte Bluefire Reader a skopírujte svoje e-knihy do zariadenia).
  5. Spustite na zariadení Bluefire reader, mali by byť viditeľné Vaše e-knihy, ktoré ste skopírovali. Začnite čítať!

  Čítanie e-kníh na zariadeniach s operačným systémom Android

  Pre zariadenia s operačným systémom Android je zdarma dostupná napríklad aplikácia Aldiko

  1. Spustite aplikáciu Aldiko na Vašom zariadení s operačným systémom Android
  2. Otvorte menu aplikácie a zvoľte "General Settings", následne "Adobe DRM"
  3. Autorizujte si Vaše zariadenie s Vaším Adobe ID (musí byť rovnaké, ako používate v aplikácii Adobe Digital Editions)
  4. Kliknite na odkaz na stiahnutie požadovanej e-knihy a súbor URLLink.acsm si uložte/skopírujte do zariadenia
  5. Otvorte si URLLink.acsm v aplikácii Aldiko, e-kniha sa stiahne priamo do zariadenia
  6. Čítajte na svojom zariadení :-)
  Poznámka: Alternatívne si miesto súboru URLLink.acsm môžete do zariadenia skopírovať e-knihu z počítača, stiahnuté cez aplikáciu Adobe Digital Editions. Štandardne ich nájdete v adresári dokumentov (DocumentsMy Digital Editions, resp. Moje DokumentyMy Digital Editions). Tieto e-knihy vo formáte EPUB alebo PDF si len skopírujete do zariadenia a otvoríte v aplikácii Aldiko. Aplikácia Aldiko musí byť autorizovaná na rovnaké Adobe ID, na aké ste si autorizovali Adobe Digital Editions. Vďaka tomu softvér zistí, že je e-kniha Vaša, a povolí čítanie.

  Podrobný návod inštalácie aplikácie Adobe Digital Editions

  Kroky obsiahnuté v tomto návode je nutné vykonať len jediný krát – akonáhle ich absolvujete, samotný nákup e-knihy Objavte seba, objavte šťastie, či e-kníh v kníhkupectve Martinus.sk bude veľmi jednoduchý, rovnako ako samotné čítanie. Inštalácia softvéru (vyžaduje pripojenie na internet)Postup inštalácie aplikácie Adobe Digital Editions je nenáročný, podobný ako v prípade iných, bežných aplikácií.
  1. Adobe Digital Editions je k dispozícii zadarmo na stiahnutie na tejto stránke
  2. Kliknite na tlačidlo „Install“, čím zahájite proces inštalácie.
  3. Inštalátor Vás upozorní, že sa chystá čítať a zapisovať súbory do Vášho systému, ako je bežné v prípade inštalácie iných aplikácií. Znovu potvrďte výber stlačením tlačidla “Install”
  4. Pre pokračovanie v inštalácií stlačte tlačidlo “Yes”.
  5. Pri výbere súčastí inštalácie môžete ponechať východiskové nastavenia, prípadne ich môžete upraviť podľa Vašich preferencií.
  6. Vyberte adresár, do ktorého si prajete Adobe Digital Editions nainštalovať. Môžete ponechať východiskové nastavenia.
  7. Inštalátor Vám oznámi úspešné dokončenie inštalácie súborov. Stlačte tlačidlo “Close”
  8. Pre dokončenie inštalácie je nutné prečítať a odsúhlasiť licenčnú dohodu so spoločnosťou Adobe Corporation, ktorá sa týka používania aplikácie Adobe Digital Editions. Po prečítaní kliknite na “I agree” (Súhlasím).
  9. Aplikácia Vám oznámi úspešné nainštalovanie. Blahoželáme, inštaláciu mate úspešne za sebou. Zostáva pristúpiť k bezplatnej automatickej aktivácií aplikácie, aby ste pomocou nej mohli čítať e-knihu Objavte seba, objavte šťastie či e-knihy z Martinus.sk.
  Aktivácia aplikácie a registrácia Adobe ID (vyžaduje pripojenie na internet)
  1. Zároveň s oznámením o úspešnej inštalácie Vás aplikácia prevedie jednorazovou aktiváciou. Aktivácia je samozrejme zdarma. Kliknite na tlačidlo “Continue” (Pokračovať)
  2. V ďalšom kroku vyberte možnosť “Authorize Computer” (Autorizovať počítač). Váš počítač bude zaregistrovaný pomocou Vášho osobného identifikátora (Adobe ID). Vaše osobné Adobe ID slúži ako kľúč k Vašim elektronickým knihám – vďaka nemu môžete svoje e-knihy čítať na viacerých zariadeniach, ktoré podporujú technológiu Adobe DRM. Zoznam takýchto zariadení nájdete tu.
  Ak už Adobe ID máte vytvorené, prejdite prosím na krok 7. Ak Adobe ID nemáte, vytvorte si ho veľmi jednoducho kliknutím na “Get an Adobe ID online”, alebo priamo tu
  1. Na stránke spoločnosti Adobe kliknite na “Create an Adobe Account” (Vytvoriť konto Adobe)
  2. Vyplňte jednoduchý formulár. Požadovanými údajmi sú len e-mail (ktorý bude zároveň Vaším osobným Adobe ID), heslo (minimálne 6, maximálne 12 znakov), meno, priezvisko, mesto, krajina, región, PSČ
  3. Po vyplnení aspoň povinných polí formulára kliknite v dolnej časti na tlačidlo “Continue” (Pokračovať).
  4. Úspešne ste si vytvorili Vaše osobné Adobe ID – môžete dokončiť aktiváciu aplikácie Adobe Digital Editions.
  5. Otvorte opäť aplikáciu Adobe Digital Editions. Svoje Adobe ID zadajte do kolonky “Adobe ID (email address)”, do kolonky “Password” vpíšte svoje heslo, ktoré ste zadávali do formulára v kroku 4. Kliknite na “Activate” (Aktivovať)
  6. Aplikácia bude úspešne aktivovaná.
  7. Stlačením tlačidla Finished je celý process úspešne dokončený. Aktiváciu Vášho počítača si môžete overiť stlačením „Library“ > „Authorize computer“.
  Blahoželáme, môžete začat čítať e-knihu Objavte seba, objavte šťastie alebo ďalšie zakúpené na Martinus.sk! Prajeme veľa nezabudnuteľných chvíľ pri Vašich e-knihách, kdekoľvek ich budete čítať.

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života