• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Dovoľte si byť sami sebou

Pri spätnom pohľade na svoje rozhodnutie "radikálne zmeniť svoj život", čo považujete za svoju najväčšiu výzvu? Podarilo sa vám ju zdolať?

Najväčšou výzvou bolo pre mňa oslobodiť sa od podmienok, ktoré som prevažne cítila od mojich rodičov. Ani neviem prečo, ale napr. dlho som vnímala, že je mojou povinnosťou každý týždeň ich navštevovať, nech by som mala akokoľvek nabitý program. 

Pamätám si, že častokrát keď sme sa vracali od svokry v nedeľu večer, mali sme povinnosť sa zastaviť ešte u mojich rodičov. Napriek tomu, že som bola unavená, alebo som mala pripravenú doma prácu, ktorú som musela urobiť. Cítila som v podvedomí tlak. Ťažko sa mi od neho oslobodzovalo. 

Trvalo to nejaký čas a absolvovala som niekoľko metód, ktoré mi dali silu riešiť túto situáciu z pohľadu dospelej ženy a nie dieťaťa, ktoré musí poslúchať. Bola to taká väzba, ktorú nevidno, ale vy viete, že jednoducho musíte.

Slovo musieť vždy znamenalo pre mňa niečo také, ako červené súkno pre býka. Rada robím veci dobrovoľne a so šťastím. Vtedy idú akoby samé a podporujú sa. Keď robím niečo na silu, len preto, že musím, tak z toho väčšinou nič nie je a energia sa stráca.

Práve včera pri rozhovore s mojím otcom som pochopila, že aj rodič má svoje väzby. Napriek tomu, že deti vyrastú stále v ňom ostáva zakódované, že mu musí pomáhať, starať sa oň a chrániť ho pred všetkými nástrahami života.

Toto je tá najväčšia výzva - dovoliť si byť sám sebou, či už rodič, dieťa, manžel, manželka. Keď si to dovolíme a sme pravdiví voči sebe i okoliu, zistíme, že veľa vecí nemusíme. Žili sme a konali v starých vzorcoch presvedčenia. To platí vždy pre obidve strany.

Ak si dovolíme úprimne tej druhej strane povedať pravdu a veríme, že je v prospech obidvoch, tak to najlepšie riešenie príde. Niekedy to môže začať výbuchom vo vzťahu, ale vždy z odstupom času, keď sa pozerám na akúkoľvek situáciu, tak ju hodnotím pozitívne. 

Máte ďalšiu otázku k tejto téme? Rada ju pre vás zodpoviem. Napíšte ju dole do komentárov. Ak vás zaujíma odpoveď na ďalšiu otázku, kliknite Najväčšia výhra zo zmeny?

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života