• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Robiť chyby je šťastiu prospešné

 

Viete čo je dôvodom toho, že za každú chybu, ktorú urobíme v našich životoch sa automaticky trestáme a obviňujeme? Možno za to môže naša výchova, alebo je to kritika, či nízka sebahodnota, strach, bolesť, či nedostatok viery. 

Nech je to už čokoľvek, strach z robenia chýb, spôsobuje stagnáciu a čím dlhšie stagnujeme, neriešené oblasti nášho života sa nám menia na ťažkosti.

Strácame silu, energiu, čo nám bráni v rozvoji a vytváraní "šťastia". Pritom stačí tak málo - ku každej chybe alebo ťažkej situácii, ktorá sa objaví v našom živote zaujať správny postoj a získať tak dar od života. 

 

Aké chyby poznáte?

 

dôležité a nepotrebné

ohrozujú nie len vás, ohrozujú aj iných

ohrozujú vašu existenciu, priateľstvo, lásku, postavenie, kariéru, manželstvo, podnikanie, zdravie, život. Aké ďalšie chyby poznáte?

Dôležité a nepotrebné chyby

Častokrát som sa pýtala samej seba : "Naozaj ich musím všetky urobiť?"

Sú chyby, ktoré naozaj musíme urobiť, lebo vďaka nim získame hodnotu jednak my a jednak naše okolie.

Potom sú chyby, ktoré sme si, ako sa hovorí,  mohli odpustiť. Už dopredu vieme, že toto nie je pre nás správna cesta. A napriek tomu, naše vnútorné GPS, intuíciu nepočúvame a konáme inak. Toto je tá chyba z pohľadu svojho rozvoja pre nás bezvýznamná. Nepriniesla nám, ani nášmu okoliu nič pozitívne a stála nás navyše drahocenný čas.

Aká je chyba potrebná?

Do prvej kategórie patria chyby potrebné. Zo začiatku nevieme ešte, že sú chybami.

Jednoducho nám do života prídu situácie a my na ne reagujeme. Či už spontánne - pocitovo, či racionálne zvážime všetky argumenty pre a proti alebo volíme kombináciu obidvoch.

Po akcii príde reakcia. A vtedy zistíme, že ups, stala sa chyba, výsledok nie je podľa nášho očakávania. Cítime sa zranení, ponížení a ešte nebodaj sa do toho zamieša okolie, ktoré sa pridá s výčitkami. 

Čo myslíte, je to chyba alebo len spôsob učenia v našich životoch? Tí, čo ste čítali moju knihu Objavte seba Objavte šťastie viete, že som takýchto chýb v živote spravila niekoľko. A viete i to, že som ich premenila na hodnotu poznania, zmeny v živote, nového smeru. Nestrácajte čas výčitkami, verte mi, je to zbytočné.

Nepotrebnú chybu spoznáte podľa toho, že vám intuícia našepkáva: nerob to, nechoď do toho.

Uvediem príklad: Pred Vianocami som posielala balík do Brna. Bol zaujímavej finančnej hodnoty. Nemala som veľa času, podvedome som cítila časový tlak.

Za normálnych okolností by som takúto zásielku určite poslala doporučene. No napriek strachu, že sa zásielka stratí, som tak neurobila. Dala som prednosť úspore času.

No a čo sa samozrejme stalo. Zásielka je doteraz nezvestná. A chcete vedieť koľko času som jej hľadaním stratila?

Premeňte chybu najrýchlejšie na niečo dobré pre VÁS

Prijmite nový uhol pohľadu na chyby: v danom momente ste urobili maximum, čo ste vedeli a čo vám umožnili pocity. Emócie sú totiž významným prvkom pri robení chýb. Najčastejšie nás oplyvňuje strach, neistota, nedôvera v svoj vnútorný hlas - GPS šťastného života.

Odpusťte si

Odpustenie je v zásade jednoduchá vec - rozhodnete sa a odpustite si. Niekedy je však zranenie na úrovni duše a je potrebné prejsť procesom hlbším procesom odpustenia. 

Môžete to urobiť aj sami cez pohyb, cvičením, ktoré okrem zmeny prinesie i viac endorfínov-hormónov šťastia do vášho života. Vykročte za šťastím je cvičenie, ktoré sa môžete naučiť aj  sami - pozrite si TOTO VIDEO.

Ak ste pokrstení a stále sa vám chyba, či hriech vracia, je dôležité využiť prostriedky odpustenia podľa vašej viery

Zmeňte "postoj" k chybám

Druhým krokom, je v čo najkratšom čase chybu, ktorú ste urobili PRIJAŤ. Taktiež si odpovedajte na otázky: Akú hodnotu mi táto chyba prináša? Aké kroky mám urobiť preto, aby mi hodnotu priniesla? 

Odpovede si napíšte, povedzte alebo nakreslite. Podľa nich aj konajte. Toto je posledný, ale veľmi dôležitý prvok. Niekedy to bude malý bezvýznamný čin, ale častokrát bude vyriešenie "chyby" chcieť od nás veľa odvahy.

Verte, že keď sa do toho pustíte, nič vám nebude nemožné. Boh vám každým jedným krokom dá viac energie, sily, radosti a šťastia. BÓNUSOM naviac je zvyšujúca sa VIERA.

Pristupujte k chybám ako víťaz!

Chyba je len skúsenosť a tak sa z nej poučte a získajte každou jednou vyriešenou chybou, VIAC šťastia do života. Premeňte tak ťažkosti svojho života na ŠŤASTIE. Vykročte za šťastím.

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života