• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Je to možné...

V knihe opisujete neľahké obdobie smútku, depresie, ktoré ste prežili. Ako ho vnímate spätne? Prinieslo vám v konečnom dôsledku niečo pozitívne, obohacujúce?

Iste. Práve nedávno som mala rozhovor na túto tému s pani  doc. dr. Evou Šovčíkovou, PhD., zo Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Pri rozhovore som si uvedomila, akú dlhú cestu som prešla.

Keď sa na to pozerám spätne

Najdlhšie trvalo uvedomenie, že vôbec nejakú depresiu mám. V tej dobe sa o depresii skoro vôbec nehovorilo. Vnímala som len, že mám málo energie, som veľmi unavená a dlho mi trvalo kým som sa rozhodla niečo realizovať. K tomu sa samozrejme hneď pridali - nízke sebavedomie a strach.

Táto kombinácia je skoro až „vražedná“. Ak sa človek nemá s kým o svoje ťažkosti podeliť, prípadne si vôbec neuvedomuje, že sa s ním niečo deje, môže ho to stiahnuť až na samé dno.

Zaujalo ma...

že, xistujú viaceré typy dotazníkov na určenie štádia depresie. Od stavu zdravia až po ťažkú depresiu. Dotazník Beckova posudzovacia škála depresie mi  pani doc. dr. Šovčíkova ochotne poskytla. K šťastiu nám častokrát bráni aj depresia a dotazník je dobrou pomôckou na rozpoznanie stavu v akom sa práve nachádzam. V závere dotazníka pri vyhodnotení respondent nájde aj smer, ktorým môže pokračovať.

Depresia má nevýhodu

Oproti fyzickej chorobe nebolí. Hlavne v začiatkoch sa ťažko rozpoznáva. Prejavuje sa ako dlhotrvajúca únava, slabosť. Častokrát to prikladáme preťaženosti a stresom v práci. Ak tento stav trvá dlhšie ako  3-4 týždne a nezaberajú osvedčené spôsoby, treba začať hľadať nové informácie. Môže to byť kniha, internet, porozprávať sa s niekým zo svojho okolia kto depresiou prešiel alebo vo vážnych stavoch vyhľadať odbornú pomoc. Ak sa necítite momentálne šťastne a chcete vedieť o sebe viac - vyplňte si dotazník TU.

Ak sa vrátim k sebe

Jednoznačne mi pomohla objaviť seba. Cez ten vnútorný tlak, ktorý som cítila ma donútila, aby som hľadala príčinu, čo ju spôsobuje. Zvolila som cestu alternatívnych metód, ktoré sú podrobnejšie opísané v knihe Objavte seba Objavte šťastie formou rozhovorov s jednotlivými terapeutmi. Je  tu aj tisícročiami overená cesta, ktorú som objavila až neskôr. Z pohľadu 10 ročného výskumu a porovnania alternatívnych metód a uzdravovania Božskou láskou, by som si dnes vybrala liečenie Božskou láskou.

Pochopila som, že nežijem

V súlade sama so sebou. Preto som musela veľa vecí v živote zmeniť. Napriek tomu, že zmeny boli ťažké, stálo to za to a smútku ďakujem, že mi to ukázal. Vo videu uvidíte rozdiel ako vyzeralo moje ráno v období smútku a dnes. Za túto zmenu vďačím Objavovaniu seba, svojho šťastia.

Máte ďalšiu otázku k tejto téme? 

Rada ju pre vás zodpoviem. Napíšte ju dole do komentárov. Ak vás zaujíma odpoveď na ďalšiu otázku, kliknite Ako nájsť šťastie?

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života