• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Komunikujeme s oboma rodinami

Pýtate sa ako ide spolu komunikácia s rodinami a rozvod? Prináša rozvod a rozchod šťastie alebo je to len o tom, že sme sa skoro vzdali a odišli od partnera. Vtedy, keď sme mali stáť pri ňom, či on pri nás?

Toto sú otázky, ktoré som si po rozvode niekedy kládla. Áno niekedy je rozvod ŠŤASTIE  a inokedy zase nie. Len každý jeden z nás vie, ako je to v jeho prípade. 

Určite sú veci, ktoré by sme radi zachovali. Ostali na teplom miestečku s partnerom, ktorého poznáme. A ak sa to dá a má to zmysel pre obidve strany, nič nie je krajšie.

Vzťahová kríza

Niekedy aj takáto vzťahová kríza, dokáže vzťah oživiť a posunúť na novú úroveň. Podarilo sa vám to? Gratulujem!

Spadám do druhej skupiny, kedy som vnímala rozchod, ako to najlepšie riešenie. Každý z nás sa uberal inou cestou. Áno, mohli sme sa jeden alebo druhý prispôsobiť, no prinieslo by nám to ŠŤASTIE? Ak by sme poznali lásku Boha verím, že áno.

Takto s odstupom niekoľkých rokov môžem povedať, že každý žijeme svojím životným štýlom. Ukázalo sa to, čo sme nevideli už pred začiatkom manželstva. Naše túžby boli diametrálne odlišné. Napriek tomu, že sme mali svadbu v kostole, nepoznali sme Boha.

Obavy z rozhodnutia

Keď som bola v zlomovom období, najviac ma brzdili obavy. Ako moje rozhodnutie prijme rodina. To bola pre mňa najťažšia skúška. Ako sa mi ju podarilo zvládnuť, opisujem v Pravdivom príbehu o hľadaní šťastia, so všetkými podrobnosťami. 

Vďaka tejto situácii, som sa naučila niekoľko vecí. V momente rozhodovania, som túžila po dvoch základných veciach. Nech nám tento krok prinesie ŠŤASTIE a nech vzťahy s rodinami ostanú zachované. Splnilo sa niekoľko zázrakov. Jedným z nich je aj ten, že komunikujeme s našimi rodinami. 

Myslím tým rodinou partnera i rodinami svojimi. Koľko existuje prípadov, kedy vlastná rodina zavrhla člena rodiny len preto, že sa rozviedol.

Neľahká situácia

Napriek tomu, že táto situácia nebola ľahká pre nikoho z nás, ustáli sme ju. Často krát som s mojimi rodičmi na túto tému viedla búrlivé diskusie. Niekedy to už vyzeralo, že sa tak skoro neuvidíme.

S rodinou bývalého partnera, to bolo jednoduché. Situáciu akceptovali a dodnes sme v kontakte a komunikujeme. I napriek tomu, že už nemám svoju mamu, mamu mám. Moju bývalú svokru. 

Čo k tomuto všetkému najviac pomohlo? Túžba a viera, že aj v ťažkej situácii sa dá dosiahnuť to najlepšie riešenie pre všetkých. Čisté srdce, vzájomná láska a úcta voči sebe navzájom.

Uhoľ pohľadu na pravdu

Každý máme svoju pravdu, pravdu ktorú vidíme zo svojho uhla pohľadu. Niekedy vďaka nej aj zraňujeme. Nie preto, že by sme zraňovať chceli, potrebujeme však objaviť seba. Táto situácia mi dala uvedomenie, že i napriek všetkým obavám, ktoré máme, je dôležité realizovať to, čo cítime. Druhá strana minca je, že ak sme mali svadbu v kostole, mali by sme konať podľa toho, čo chce po nás Boh.

P.S.: Máte otázku na túto tému, napíšte ju dole do komentárov. Získajte odpoveď pre seba a inšpirujte aj iných.

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života