• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Tvorím myslením, cítením, konaním

Pri svojom pôsobení, sa stále stretávate s rôznymi životnými príbehmi a cestami. Nachádzate v nich niečo spoločné?

Každý jeden príbeh má až troch spoločných menovateľov – myslenie, cítenie a konanie. Veľa sa už popísalo o tom, aké je dôležité myslieť pozitívne i o technikách, ktoré je možné na zmenu myslenia používať. Taktiež sa popísalo veľa aj o emóciách, aké sú dôležité pre naše zdravie. Stále vo väčšej miere sa ukazujú dôležitejšie techniky, ktoré pomáhajú transformovať staré nefunkčné myšlienky a emócie na nové a prospešné. A nakoniec ostáva konanie.

Existuje, množstvo manažérskych, či kníh o úspechu, ktoré o dôležitosti konania hovoria. Je však málo kníh z oblasti duchovnej inteligencie, ktoré poukazujú aj na dôležitosť zmeny konania i dodržiavania pozemských i duchovných zákonov. Aspoň ja osobne som sa s nimi nestretla.

Duchovná inteligencia

K štúdiu duchovnej inteligencie ma priviedol neúspech realizácie podľa klasických kníh osobného rozvoja. Len málo z uvedených rád, a to som takýchto kníh prečítala veľa, zarezonovalo s mojím vnútrom. Keďže neprišlo k rezonancii, som si ich nezapamätala a ani nevedela používať. Čo však so mnou zarezonovalo bola najprv zmena myslenia, neskôr sa osvedčila zmena myslenia a emócii a nakoniec sa ako dôležité ukázalo konanie. Prečo?

Spoločným menovateľom životných príbehov je, že niečo hovoríme a druhé robíme. Častokrát sa necháme zmanipulovať peknými slovami a sme potom prekvapení z konania ľudí. Platí to aj v opačnom garde: niečo cítime, myslíme si, no napriek tomu nekonáme. Spoliehame sa na to, že to Boh za nás vyrieši.

Boh potrebuje spolupracovníkov 

Lenže aj Boh potrebuje spolupracovníkov a tými sme my. Vždy ma bolí pri srdci, keď poznám životný príbeh, kedy sa človek dozvedel, čo má urobiť, no neurobil to. Prejde určitý čas a musí potom prejsť oveľa ťažšiu skúšku, chorobu alebo dokonca smrť.

Taktiež viem, že sledovať všetko v našich životoch a byť v súlade s najvyšším dobrom, nie je vždy jednoduché, no stojí to za to. A čo je najlepšie, život nám dlho dáva šancu na opravu a tej sa treba chopiť. 

Máte ďalšiu otázku k tejto téme? Rada ju pre vás zodpoviem. Napíšte ju dole do komentárov. Ak túžite získať tisícročiami overený návod na šťastný život prihláste sa tu.

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života