• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

 7 rokov praxe potvrdilo silu videa

Dnes som na rozhovor pozvala Romana Weidingera, konateľa Realitnej kancelárie RoWe Services. Má dlhoročné skúsenosti s realitami, taktiež 7 rokov využíva pri svojej práci video obhliadku a moderné technológie.

Ako vám pomáhajú moderné technológie pri práci?
Pomáhajú nám v inovovaní procesov a poskytovaní takých služieb, aby si každý klient mohol vybrať spôsob, akým chce s nami spolupracovať a tým aj výšku provízie. Vieme, že predaj, prenájom a kúpu nehnuteľností nemožno robiť zastaranými spôsobmi ako spred pár rokov. Najmodernejšie technológie nám umožňujú, aby sme služby poskytovali s garanciou najnižšej provízie na trhu. V praxi to znamená, že záujemca o prenájom zaplatí vopred dohodnutú províziu, nie jednomesačný nájom. Vlastník akejkoľvek nehnuteľnosti, ktorý sa ju rozhodne prostredníctvom nás predať, zaplatí pri využití služby Predaj PRÉMIUM len 999 € províziu, a nie nezmyselné percentá z predaja. Technológie ako; cloud, Office online, video, tablet, smarfón, Skype, Viber, WhatsApp a množstvo iných, nás každodenne spájajú s klientmi a sú nám poruke vždy a všade.
  
Viem, že už dlhšie v realitách využívate video, prečo ste začal?
V roku 2008 v rámci inovácií a ich postupnej implementácie do praxe sme z viacerých dôvodov zaviedli video obhliadky. V začínajúcej kríze nám video pomohlo selektovať potenciálneho záujemcu od takého, ktorý si svoj čas kráti prieskumom trhu. Po krátkom testovaní sme pristúpili k zavedeniu video obhliadok a dôkladnej kategorizácií klientov, čím minimalizujeme bytovú turistiku a šetrime čas ako vlastníkom nehnuteľností, tak i nám.

V čom má prínos pre vašu prácu?
Veľa maklérov určite pozná stav, či má ísť na obhliadku s tým záujemcom, ktorý práve volá alebo s tým, ktorý v noci napísal e-mail alebo s tým, ktorému sa už dve nehnuteľností nepáčili... Video obhliadka je prostriedok, ktorý nám podomových turistov minimalizoval. Štatisticky máme z 10 obhliadok 9 uskutočnených aktivít.
 
V čom má podľa vás prínos pre záujemcu?
Záujemca si už pri video obhliadke (ktorá trvá do 70 sekúnd), môže urobiť reálny obraz o ponúkanej nehnuteľnosti. Pri výrobe videa nepoužívame žiadne efekty, ktoré by mohli nehnuteľnosť urobiť krajšou. Veľký prínos vidíme aj v tom, že osobnú obhliadku (pri prenájmoch) absolvovať nemusí a nehnuteľnosť si môže rezervovať na diaľku. V praxi sme už niekoľko úspešných rezervácií vykonali.
 
Je niečo v čo vám tvorba videa zobrala?
Áno. Video nám minimalizovalo „podomových turistov“, čomu sa veľmi tešíme. Našu radosť, však niektorí vlastníci nezdieľajú, pretože si stále myslia, že čím väčší počet obhliadok, tým väčšia pravdepodobnosti úspešného obchodu. Myslím si, že jediné čo video neumožňuje, že spätná väzba záujemcu a zistenie jeho skutočnej potreby...
 
Čo by ste odporučil maklérom, ktorí sa do tvorby videa váhajú pustiť?
Každý maklér má osvedčený systém práce. Pokiaľ maklér s tvorbou video obhliadky váha, predpokladám, že má nato dôvod. Sám musí posúdiť, pre a proti a či sa video danej nehnuteľnosti hodí. Netreba zabúdať na skutočnosť, že v niektorých prípadoch je lepšie video nerobiť a zvoliť inú formu prezentácie. Dôležitú úlohu zohráva geografická oblasť, v ktorej maklér pôsobí. Určite sa v Bratislave predáva inak, ako na vidieku, resp. v malom mestečku. Taktiež netreba zabúdať na typ nehnuteľností, ktoré videom nepredáme a účinnejšia je iná forma, napr. tzv. „Deň otvorených dverí“ alebo „Tichý predaj“.

Som realitný maklér a chcem vedieť ako do tréningu ZDARMA vstúpim.

E-book Príbehy šťastných ľudí pre Vás:

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života