12 ročný šťastný príbeh skúseností

Stanka Papayová je úspešná žena, ktorá si plní svoje sny. Prekročila méty, o ktorých sa mnohým ženám sníva. Chceli by ste aj vy dosiahnuť svoj SEN? Stanka získala úspech, šťastie a nezávislosť, o ktorých kedysi snívala.

Je úplne jedno koľko NIE počujem

Počula som ho niekoľko tisíckrát za 12 rokov. Na začiatku bolo NIE od klientiek. Potom bolo obdobie NIE od kozmetických poradkýň. Na začiatku som odmietnutie znášala horšie, brala som to osobne.  Postupne som videla, že keď som  nadšená a verím tomu čo robím, tak je úplne jedno koľko NIE počujem. Začala som sa pozerať na ÁNO, to bolo podstatné.

 

Vybudovala som vieru v seba

Vedela som, že to stojí za to: práca, firma Mary Kay,  celá budúcnosť, ktorú som si vysnívala. Toto poznanie mi dalo silu vytrvať. V krízach som sa inšpirovala múdrymi knihami a príbehmi tých, ktorí dokázali oveľa väčšie veci ako ja. Keď som na tom bola úplne zle, pracovala som s afirmáciami, vzdelávala sa, meditovala, pretavovala si hlavu.

Najviac zlyhávame, nedarí sa nám, nie preto, že okolie nás zastaví, ale my sami sa zabrzdíme. Dôvod neúspechu, nespokojnosti, nedostatočného nadšenia je v tom, že si neveríme,  nevytrváme, nepracujeme na sebe. Vedela som, ak sa zmením a budem lepšia vo všetkom čo robím, mám šancu, že aj úspech sa dostaví.

Najviac ma inšpirovala kniha od Napoleona Hilla - Myslením k bohatstvu, Príbeh zlatokopca. Dodnes si pripomínam jeho krásny titulok: „Za každým rohom nás čaká úspech, ale my musíme kráčať až na koniec, aby sme za ten roh videli a na úspech mohli siahnuť.“ Pokiaľ nie sme ochotní prekráčať tú cestu až na koniec, tak nebudeme vedieť, čo tam vlastne je. V ťažších chvíľach som si hovorila:

„Keď to vzdáš, nebudeš vedieť, aké by to bolo, keby si to vydržala.“

Máte za sebou systém, ktorý nemusíte vytvárať, to je veľká vec

Áno, máme úžasný systém, ktorý funguje. Stačí, ho poznať a dodržiavať, dobre robiť prácu kozmetickej poradkyne.  Uznávam spravodlivosť - systému oceňovania a v odmeňovania, ktorý sa školí na prestížnom Harwarde, čo svedčí o jeho kvalite. Vždy som bola prekvapená, že ma ocenia ešte viac, ako som mala pocit, že si zaslúžim.

Mravenčia práca sa oplatí

Vďaka systému vzdelávania v Mary Kay som už vychovala niekoľko riaditeliek. Príbeh jednej z nich Moniky, ktorá je na pozícii obchodnej riaditeľky už  štyri roky si prečítajte TU.  Prvé tri roky jej výsledky neboli dostatočné, aby aj sama bola spokojná. Veľa sa učila a chvíľu trvalo, kým si vytvorila povedomie v Nitre. U nás v Mary Kay je postup niekedy dlhodobá mravenčia práca. Je postavený na  základoch osobnej práce prístupu a budovania si vzťahov.

Je dôležité spojiť rozvoj zručností a osobnostného rozvoja?

Považujem to za absolútne nevyhnutné, lebo len keď ja budem mať kvality, ktoré potrebujem mať pre prácu dostatočne vycibrené a budem majstrom v tom, čo robím, tak môžem inšpirovať ostatných a naučiť ich tomu. Môj úspech závisí od môjho vlastného rozvoja.

Stále sa učím

V súčasnosti sa zdokonaľujem v leadershipe, komunikácii, v práci s ľuďmi, aby som ich vedela viesť, motivovať. Takže je to neskutočná práca na sebe. Keď ja budem na sebe pracovať, vzdelávať sa a osobnostne rásť, tak je veľká pravdepodobnosť, že budú so mnou rásť aj moji ľudia.

1 spôsob ako si splniť svoj sen

Podelím sa s vami o svoju motiváciu, prečo ÁNO, ktoré som mala na začiatku. Nikdy som kozmetickou poradkyňu nebola, nikdy som v kozmetickej firme robiť nechcela, nikdy som nepredávala (nie som obchodnícky typ). Vôbec som si seba nevedela predstaviť v pozícii obchodníčky.  Myslela som si, že nemám na to dosiahnuť úspech. Znova ma inšpirovala jedna veta, veľmi mi pri rozhodovaní pomohla...

.....že ten štart, ktorý som mala urobiť, to bola investícia, ktorú som mala investovať do štartovacieho balíčka, do prípravkov, ktoré som mala urobiť.

Práve som bola na materskej dovolenke a peniaze som nemala. Pre mamičku na materskej kúpiť si štartovací balík bolo trošku viacej, tak som si požičala od muža... Povedala som si, že veď táto investícia  mi nezmení moju  momentálnu finančnú situáciu, lebo to nebol žiaden úver ani žiadna veľká suma. Ale možno jedného dňa zmení môj život.

Meníme životy žien

Pokiaľ  neurobíme prvý krok, tak nikdy nevieme. Prestať a odísť môžeme kedykoľvek, ale kým nevyskúšame, tak vlastne  nikdy nevieme, či je to pre nás. Povedala som si, kým to neskúsim, tak nebudem vedieť, či je to pre mňa. Tak som to skúsila. Odporúčam ženám, aby to skúsili a zistili, či to zmení ich život a naplnia svoj sen.

Chcete poznať celý Príbeh a vedieť aká je najdôležitejšia vlastnosť naplnených snov? čítajte TU.

Stanka Papayová je úspešná žena, ktorá si plní svoje sny. Prekročila méty, o ktorých sa mnohým ženám sníva. Chceli by ste aj vy dosiahnuť svoj SEN?

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.