Ako sa môžeme naučiť byť šťastný?

Väčšina z nás si myslí, že šťastie buď má alebo nemá. Ale tak tomu v skutočnosti nie je. Šťastie je našou súčasťou, našou prirodzenosťou. Keď sme vo svojej prirodzenosti, cítime šťastie, tak isto ako aj lásku. Keď sa odkloníme od našej prirodzenosti, začneme mať pocit, že šťastie nemáme, že nás opustilo, a že ho musíme ísť niekde hľadať.

Nemusíme však nikam chodiť

Stačí keď očistíme „svoje myšlienky“ a ku svojej prirodzenosti sa navrátime s ľahkosťou. Pocítime šťastie, radosť, lásku z toho už len, že sme. A to nám stačí. Keď začneme hľadať šťastie niekde mimo seba, od skutočného šťastia sa začneme vzďaľovať. Ono je prítomné VŽDY, v nás samých.

Šťastie je našou súčasťou

Je vo vnútri nás, za akýchkoľvek situácií. Ako aj láska, jedno od druhého nie sú nijako oddelené. Tvoria jeden celok, nemôžu jeden bez druhého existovať. Pretože, keď pociťujeme šťastie, cítime zároveň aj lásku. A naopak, keď cítime skutočnú lásku, sme nesmierne šťastní.

Keď zotrváme

Vytváraním si svojho šťastia napriek všetkým prekážkam, ktoré nás postretnú, výsledky sa skôr, či neskôr dostavia. A tak naše poznanie budeme môcť odovzdávať a zdieľať s ostatnými. S tými, ktorý stratili vieru v seba, nádej a potrebovali by vnútorné povzbudenie.

Šťastie sa nedá kúpiť

Určite sme to už všetci aspoň raz v živote počuli. A je nás veľa, ktorý súhlasíme, ale nájdu sa aj taký, ktorý s tým súhlasiť nebudú. Sú ľudia, ktorý si svoje šťastie kupujú, ale sú naozaj šťastný? Pretože ja si myslím, ak sme šťastní, šťastie si predsa kupovať nepotrebujeme.

Naše obavy

Sú tými, ktoré nám bránia ísť si za svojím šťastím. Obavy z toho, čo si kto o nás pomyslí a máme aj strach z prehry. A preto radšej veľa krát ani nezačneme. Svoje priania, túžby potlačíme.  Ale všetko čo v živote chceme poznať a naučiť sa, jedným z toho je aj byť šťastný, sa naučíme len tak, že to budeme precvičovať každý jeden deň a tak ako sme sa naučili chodiť, keď sme boli deťmi, sa raz postavíme aj na svoje vlastné „Nohy šťastia.“

Nohy šťastia

Sú tiež našou súčasťou. Môžeme sa na ne znova postaviť aj tak, že si šťastie natrénujeme. Áno, šťastie sa dá aj natrénovať. A keby sme to vedeli, že sa dá natrénovať, tak, ako čokoľvek iné, ako aj iné naše schopnosti, začali by sme hľadať informácie a učiť sa z nich. Denno dennými krokmi po celý čas nášho života. Treba tomu len uveriť a pustiť sa do toho. 

Prekážky

Keď sa rozhodneme naladiť na šťastie, na ceste nás postretnú rôzne prekážky, a mi sa z nejakých obáv potom môžeme zastaviť. Také dve, ktoré určite prídu, sú aj, naša trpezlivosť a pohodlnosť. No keď si tieto prekážky nebudeme všímať a robiť malé krôčiky napriek ich prítomnosti, samé jedného dňa zmiznú. Prestanú sa už javiť ako prekážky, naopak, premenia sa na naše vnútorné poklady.

Ak je aj náš strach veľmi veľký

Urobme si z neho priateľa a on nám bude nakoniec na našej ceste pomáhať. Napriek jeho prítomnosti sa budeme na život pozerať ako na hru, ktorá sa deje nám všetkým a všetko závisí len na našich rozhodnutiach. Tak je to aj s rozhodnutím o strachu. Spriatelíme sa s ním, alebo sa ho budeme naďalej báť.

Existujú len dve cesty

Nimi sú: „Cesta lásky a Cesta strachu“. A ak sa chceme dostať z cesty strachu na cestu lásky. Treba strach prijať taký aký je, nebojovať s ním, on sa, keď si ho precítime v hĺbke duše, premení práve na lásku. Neopísateľnú lásku, v nás samých.

Tak už s ním nebojujme, žime v láske a šťastí. To si zo srdca želám pre nás všetkých.

S láskou Katarína

 

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.