Ako sa spojiť so svojou intuíciou?

Intuíciu vedomé bytie môžeme získať udržaním si uvoľneného postoja. To nás vtiahne späť do prítomnosti. V prítomnom okamihu prijímame veci tak, ako sú. Ak chceme pomôcť upokojiť našu myseľ, meditovať  je to to najlepšie, čo môžeme urobiť, sústrediť sa na náš dych. Snažíme sa „udržať a uvoľniť“ myšlienky, ktoré máme.

Byť si vedomý

Keď sme s vedomím, venujeme pozornosť tomu, čo robíme v súčasnosti. Je dôležité, aby sme to robili s otvorenou mysľou. Môžeme si myslieť, to je ťažké, ale keď otvoríme svoje zmysly na to, čo robíme, ohromíme ich s pozitívnymi pocitmi, ktoré sme nevedeli, že existujú. 

V kontakte s prírodou

Urobme si čas dostať sa do kontaktu s prírodou. Môžeme sa vydať na prechádzku, alebo len tak posedieť pod stromom. Nie je veľa vecí, ktoré nás môžu otvoriť až do prítomného okamihu, do otvorenia nesmiernosti prírody...

Prijatie minulosti

Nie je nič, čo by sme mohli urobiť, aby sme zmenili našu minulosť. Vnášať minulosť myšlienkami do našej súčasnosti, je ako zatieniť slnko mrakmi. Naše súčasné myslenie to robí pre nás ťažšie, my sa nemôžeme sústrediť na prítomný okamih. Ak sa naučíme prijímať to čo je, myšlienky z minulosti budú aj naďalej vznikať, ale budeme môcť prežívať prítomný okamih bez ľútosti a žiaľu.

Prítomný okamih nás prekvapí 

Žiť život v túto chvíľu znie jednoducho, aj keď to trvá nejaké úsilie, kým sa nám to stene zvykom. Deje sa okolo nás toho toľko, je ľahké dostať sa do rozptyľovania... strachov, obáv, frustrácie a stresu. Ale ako náhle si zvykneme na to, byť v prítomnom okamihu, prekvapí nás, ako sme mohli žiť iným spôsobom. 

Čím viac času môžeme stráviť v prítomnosti, tým lepšie

Samozrejme toto poznanie je najlepšie uskutočniteľné meditačnou praxou, motlidbou, ale môžeme si vyskúšať tiež akékoľvek činnosti, v ktorých nájdeme odpočinok. V prípade, že si myslíme, že meditácia, či motlidba nie sú pre nás. Aj keď sme v odpočinku, venujeme pozornosť svojmu dýchaniu a pokúšame sa dýchať z hlboka. Život tu a teraz je možnosťou vychutnať si žiť viac plnohodnotný život. Keď žijeme vedome v prítomnom okamihu, sme bez stresu života. To nám umožňuje, aby sme sa cítili v pokoji s ohromujúcou jasnosťou. 

S láskou Katarína

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.