Bilancia ŠŤASTIA v roku 2013

Skrýva sa šťastie za nesplneným snom?

Do konca roka 2013 ostáva už len niekoľko dní. Pre mnohých z nás sú tieto dni dňami oddychu, stretnutí s rodinou, priateľmi a blízkymi. Pre niektorých sú tieto dni aj obdobím bilancovania úspechov a  pre určitú, možno ešte menšiu skupinu ľudí, sú aj dňami revízie nesplnených snov, aby namiesto pocitu nešťastia získali správne ponaučenie. 

O čom ste snívali pred rokom?

O sile snov  pri vytváraní šťastnej práce ste mohli čítať už v článku Nešťastní v práci. Sny  nestrácajú na dôležitosti ani pri vytváraní šťastia v iných oblastiach  života. O čom ste snívali pred rokom? O zdraví, lepšej postave, o tom, že sa dohovoríte ďalším cudzím jazykom, nájdete si prácu svojich snov, začnete podnikať...  Dosiahli ste svoje sny? Oceňte sa za úsilie a dosiahnuté úspechy.

Dajte ešte šancu nenaplneným snom

Snažíte sa skôr zabudnúť na nenaplnené sny zo začiatku roka 2013?  Viete, že to môže mať až 3  príčiny? Prvá, urobili ste všetko pre naplnenie sna, no zatiaľ ešte nie je správny čas na jeho uskutočnenie. Druhá, snažili ste sa realizovať sny iných ľudí, nie to, po čom v skutočnosti túžite. Tretia, chýbajú vám správne informácie, či zručnosti pre ich dosiahnutie.

A čo ak ste neurobili všetko pre svoje SNY?

Môžete si povedať „Veď aj tak to neboli dôležité sny...“ a schováte ich pod „koberec“. V tom momente ako by ste si povedali: „Ty nie si vôbec pre mňa dôležitý.“ Automaticky si tým znížite vlastnú hodnotu a prestanete snívať. Stratíte energiu a po čase sa môžete začať cítiť nešťastný. Viete prečo? Túžby a sny dostávame ako správy našej duše pre šťastný život. Verím však, že patríte do skupiny odvážnych a pozriete sa pravde do očí. Môžete mi veriť, toto je jednoduchšia cesta i keď môže chvíľu bolieť. Po bolesti, však príde riešenie a šťastie z realizácie. 

Revízia snov

Napíšte si všetky svoje sny. Poďakujte sa a oceňte splnené sny, zvlášť tie, pri realizácii, ktorých ste cítili ŠŤASTIE. Odmeňte sa a doprajte si niečo výnimočné. Vyčiarknite ich zo zoznamu. Naberte odvahu pozrieť sa na sny, ktoré na zozname ostali. Položte si otázku: Naozaj túžim žiť tento sen? Ak pri predstave cítite radosť, určite sa oplatí sen realizovať. Ak necítite nič, vyčiarknite ho zo zoznamu, nie je to váš sen.

Sny, ktoré sú skutočne vaše, ale ste ich nezrealizovali, môžu mať pre vás aj inú hodnotu. Chcete vedieť akú? Pýtajte sa: Čo pozitívne som získal nenaplnením tohto sna? Môže to byť  napríklad čas pre rodinu, pohodlie, viac času pre seba... Na koľko percent je ešte jeho naplnenie pre vás dôležité? Vytvorte si rebríček svojich snov  od najdôležitejšieho po najmenej dôležitý. Vyberte si prvé 3 sny, ktoré túžite v roku 2014 realizovať a položte si ďalšie otázky: Aké informácie potrebujem k uskutočneniu tohto sna? Kto mi s tým môže pomôcť? Akú novú zručnosť sa mám naučiť? Odpovede si napíšte a poďakujte za informácie.  Precíťte vďačnosť za naplnenie sna. Naplánujte si v kalendári kedy zrealizujete to, čo ste sa práve dozvedeli. Kliknite na obrázok pod článkom - Inšpirujte sa videom.

Prajem Vám najšťastnejší rok 2014 v kruhu šťastných ľudí.   

 

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.