Buďme ako deti

Koľko v nás z detskej nevinnosti ešte ostalo? A je ešte niekto, v koho prítomnosti môžeme a vieme byť absolútne svoji? Úplne otvorený a nevinný ako deti? Keď sa pozrieme dieťaťu do očí, upúta nás jeho nevinnosť.  Jeho neschopnosť klamať, mať masku, či predstierať, že je niečo iné, ako je. V tom je dieťa rovnaké ako celá príroda.  Obloha je  obloha, zviera je zviera, strom je strom, ruža je ruža, všetko je tým, čím to je. Dieťa nedokáže predstierať, to dokáže už len dospelý človek, ktorý dokáže predstierať, že je niečím iným, ako v skutočnosti je.

Netrestajme deti

Deti sú zvyčajne trestané za to, že hovoria pravdu, vyjadria čo cítia, čo si myslia a za to sú trestané, čím sa učia pretvárke a ich nevinnosť sa stráca. A tak sa skôr či neskôr po rokoch pripoja k ľuďom, kedy si bezbranne povedia: „ Neviem, kto som.“ Stane sa tak preto, pretože začnú dlho skrývať pravdu o sebe samých. Deti sa však túžia odovzdať len svojej nevinnosti, byť  tým, čím v skutočnosti sú. Tak ako aj dospelí, ktorí si uchovali svoju nevinnosť. Odovzdávajú sa prírode, nesnažia sa ostatných oslniť, ale sú si neustále vedomí toho čo sa deje v nich a okolo nich a to ich chráni od všetkého zlého okolo nich.

Milujme jeden druhého

Pozrime sa na ružu. Môže snáď ruža povedať: „Poskytnem svoju vôňu len ľuďom dobrým a ľuďom zlým ju odopriem.“  Takisto ako aj strom poskytuje svoj tieň všetkému naokolo, dokonca aj tým, ktorý ho chcú zoťať. Toto je vlastnosť lásky, ktorá robí  nerozdiely. Preto sme aj nabádaní k tomu, aby sme činili ako „Boh“, ktorý dáva svojmu slnku svietiť aj na zlé, aj dobré.

Ktosi kedysi povedal

„Láska je trpezlivá, láskavá, nezávidí, láska sa nechváli, nie je domýšľavá. Láska nekoná nečestne, nehľadá svoj prospech, nedá sa vydráždiť, nepočíta krivdy. Nemá radosť zo zlého, ale vždy sa raduje z pravdy. Nech sa deje čokoľvek, láska vydrží, láska verí, láska má nádej, láska vytrvá!“

S láskou Katarína

euvit-banner-468x60-1.jpg

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.