CESTA k svojmu šťastnému životu

Čo je šťastie - eufória alebo harmónia?

Nedávno sa mi stala nádherná situácia. Takmer presne ako pred rokom, mala som v tej istej reštaurácii dohodnuté stretnutie s dvoma rovnakými ľuďmi. Najprv s mužom a potom so ženou. Obidvaja kráčajú svojou cestou šťastného života – objavujú sa a rastú – používajú pri tom svoje vnútorné GPS k šťastiu. Minulý rok si len podali ruky a zoznámili sa.

Zázraky sa dejú - počúvajte vnútorný hlas - konajte

Tento rok, ešte predtým než žena prišla na stretnutie, mi hlavou prebleskla myšlienka: „Zoznám ich!“. A tak, po jej príchode, som jej povedala: „Vitaj Valika, sadni si k nám.“ Strávili sme spolu 15 – 20 minút. Bolo pre mňa fascinujúce pozorovať, ako si navzájom odovzdávajú dôležité správy. Muž mi dokonca po dvoch dňoch za stretnutie s Valikou poďakoval.

Delfíny ma naučili spájaniu

Všetkých troch nás spája poznanie rovnakej pracovnej oblasti - finančného poradenstva. Čo z toho vyplýva? Uvedomenie, že každý jeden sme si prešli svojou osobnou katarziou - vnútornou  očistou zážitkom. Obdobie poradenstva nás posunulo ďalej na našich cestách. Mňa k písaniu a k téme šťastného života, Valiku do oblasti investovania do zlata a Marián naďalej pôsobí v oblasti poradenstva, no vytvoril si aj vlastný systém rozvoja, ktorý volá Ladenie.

V ten deň som mala dobrý pocit a tešilo ma, že som prispela k niečomu dôležitému. Netušila som však, že tým, že ich vidím a počúvam, získavam aj ja od života dôležitú informáciu. Dni plynuli a ja som riešila svoje financie. Rozmýšľala som nad tým, ako ich usporiadam, aby som mohla zrealizovať svoj sen v tej najvyššej verzii pre mňa, pre moje okolie a v súlade s najvyšším dobrom.

Ako byť väčší ako strach?

Krása, ale i ťažkosti, ktoré sme prežili počas obdobia nášho pôsobenia v oblasti financií nás posilnili. Vďaka prekonaným ťažkostiam sme transformovali staré, už nepotrebné presvedčenia, či vzorce správania a získali sme novú cestu. Zažili sme stavy eufórie. Za seba však môžem povedať, že aj stav ochromujúceho strachu. Doteraz snáď najväčšieho v mojom živote. A to ma prinútilo hľadať odpovede na otázku: Ako byť väčší ako strach? Ak chcete prispieť svojím názor na túto tému vyplňte prieskum Ako premeniť STRACH na ŠŤASTIE. Prispejete tak svojím názorom ku knihe na túto tému - kliknite TU.

Spoznala som niekoľko metód, ktoré ma naučili, ako si zo strachu spraviť priateľa. Najviac mi dala metóda Quantum Matrix Healing, ktorá ma naučila ako strach, či inú ťažkosť - pretransformovať na šťastie a na pozitívnu hodnotu pre seba, ako i pre okolitý svet. Čo je však na tom  najlepšie, priviedli ma k nej delfíny a až teraz som do hĺbky pochopila, prečo je dôležité, aby som tento spôsob učila a odovzdávala ho ďalej. Ukázalo mi to i stretnutie s Valikou, ktorá sa posunula do novej oblasti a s Mariánom, ktorý zostal  v oblasti starej. Znovu mi život, aj prostredníctvom týchto dvoch ľudí, dal informáciu o dôležitosti prijatia všetkého, čo sa nám v živote deje. Nie vždy je to krásne a zamatové, no práve vtedy sa najviac naučíme. Stačí len zmeniť uhol pohľadu.

Šťastný každý jeden deň – je to možné?

Keď poviete: „Žijem šťastný, každý jeden deň“, mnohí ľudia sa pousmejú a v ich očiach vidíte napísané: To nie je možné... Vo svojej podstate aj majú pravdu, ak sa na ŠŤASTIE pozeráme len ako na stav EUFÓRIE. Nie je možné ho dlho udržať. Ak by aj áno, tak by nasledoval o to väčší pád smerom dole. Zo svetla do temnoty, či z radosti do smútku. Preto je dôležité prežiť  v živote aj obdobie polarít - spoznať hranice. Kto to  prežil vie, že ŠŤASTIE je jednoznačne o vnútornej harmónii a rovnováhe. Je možné prežiť šťastne každý jeden deň. Niekedy to ide ľahko a akoby samé. Inokedy je to zase krásna „makačka“. Čo  však pomáha? Mať vytvorený svoj vlastný systém krokov – GPS k ŠŤASTIU, ktoré vás aj zo stavu nerovnováhy vrátia do vlastného stredu - harmónie v priebehu niekoľkých minút.  

Ako mám začať používať svoje GPS k šťastiu?

Viem, možno sa pýtate tak, ako kedysi ja. „To sa im ľahko hovorí, ale čo mám urobiť, aby som aj ja takto mohol žiť?“ Možno ste oslabený, možno vám chýba spojenie s vašou dušou a nič necítite a už nehovoriac o tom, že by ste mohli počuť svoj vnútorný hlas... Ako sa teda dostať k vnútornému GPS k šťastiu? Krok za krokom.

Každý jeden deň urobte aspoň jeden krok. Ako? Ak niečo z tohto článku, či videa vo vás zarezonovalo, alebo ste  pri čítaní pocítili pokoj, či dokonca radosť, zistite ako sa to môžete naučiť aj vy. Ak ste však neobjavili nič, naučte sa prvý krok k Objavovaniu seba. Každý deň si ráno položte otázku: Čo by ma dnes urobilo šťastným/-nou? Odpoveď, ktorú dostanete, určite v ten deň aj zrealizujte! Či už je jednoduchá a prinesie vám ŠŤASTIE ihneď, alebo je náročnejšia, no o to vám dá hodnotnejšie poznanie... 

 

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.