Chcieť od života tú najvyššiu verziu?

Práve som dopozerala video o ceste Nicka Vujica na Slovensko. Mám šťastie sledovať príbeh tohto muža vďaka videu. Prečo šťastie? Jeho príbeh vo mne stále otvára nové otázky a ukazuje mi silu viery človeka. Až ma zamrazí pri predstave, koľko ho to muselo stáť odvahy, sebazaprenia a prekonávania ťažkostí, aby mohol žiť bežný život, ktorý sme my, ostatní, dostali do daru prirodzene.

Vďaka osudu získal jeden dar

Vďaka osudu však získal niečo, čo mnohí z nás prirodzene nemajú. Túžbu! Palivo, pre realizáciu svojho sna, vieru a silu pre jeho uskutočnenie. Minulý rok sa u mňa niesol v znamení spoznávania ľudí, o ktorých si myslíme alebo hovoríme, že majú „ťažký“ život. Častokrát ich ľutujeme, ale viete čo, oni to vôbec nepotrebujú. Áno, na prvý pohľad ich život môže vyzerať, že sú  nešťastní. Veď mnohí z nich sú na vozíčku, majú postihnutia rôzneho druhu, iní sú zase bez domova. Skúste sa však s niektorými z nich porozprávať, možno budete prekvapení ako obohatia váš život. Ak ich naozaj túžite spoznať, navštívte CAFÉ LUXOR  v Bratislave. A ak nie ste z Bratislavy, vyhľadajte miesta, kde sa môžete stretnúť.  

A viete čo majú?

Majú dve dôležité ingrediencie pre vytváranie šťastného života. Prvá: prijatie súčasného života, v ktorom sa práve nachádzajú a niekedy dokonca až vďačnosť. Životná situácia im ukázala, že to, čo sa stalo, sa už zmeniť nedá. Prijali svoje telesné postihnutie, či situáciu, že žijú na ulici a bez domova. Iste, mohli by sa pýtať, kde sa stala chyba? Mohli by sa obviňovať za to, že neurobili niečo dôležité čo mali. Pomohlo by to však niekomu? Nie! Druhá ingrediencia: vďaka nepriazni osudu získali veľmi cenný dar. Tým darom je túžba naplniť svoj SEN. A vďaka túžbe, získali aj obrovskú silu každodenne realizovať postupné kroky k jeho naplneniu.

Obrovská túžba  

Pýtate sa, prečo by sme mali po niečom túžiť, keď máme všetko? Sme zdraví, máme kde bývať a vďaka internetu máme aj prístup k mnohým informáciám. Ak ste v živote naozaj šťastní, tak je samozrejme všetko tak, ako má byť.

Ak však aj napriek tomu, že máte všetko a predsa cítite, že vám chýba v živote niečo podstatné, je načase začať objavovať svoj skutočný SEN. Narodili sme sa do doby, kedy už naším narodením získavame všetko. A mnohokrát, práve to ľahko získané, akoby v nás zabíjalo túžbu po najvyššej verzii života – naplnení nášho poslania. Nie je potrebné, aby ste sa toho vzdali, ale ocenili a poďakovali za to. Veď možno mnohých vašich predkov to stálo veľa potu, sebazaprenia a mozoľov.

Časový priestor byť prospešný

Vďaka tomu, že nemusíme denne bojovať o chlieb, o teplo, či oblečenie, získavame časový priestor na objavovanie svojho poslania. Objavovať to, prečo sme sa v skutočnosti narodili práve teraz. Skúmať realizáciou činností, ktoré prirodzene milujeme, ale i tie, ktoré nám idú ťažko. Niekedy práve cez ne získavame schopnosť odovzdávať poznanie druhým. Veď keď niečo prekonáme, naučíme sa to, máme schopnosť naučiť to aj ďalších. Dovoľte si, robiť to, čo vás baví, čo vám prináša šťastie. Inšpirujte sa videom:

 

A vďaka vašej šťastnej práci porastú aj iní. Veď rastieme jeden vďaka druhému.

Vydajte sa v roku 2014 na cestu objavovania svojho poslania. Ak ste už svoje poslanie objavili, napíšte mi, zaujíma ma váš príbeh. Ak chcete víziu vašej šťastnej práce objaviť, začnite kliknutím na tu. 

Prajem vám veľa šťastia!

 

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.