Cítili ste sa Božsky?

Nasaďte si úsmev v štýle „Mickey Mouse

Moje dnešné ráno nebolo práve „Božské“. Aké ste ho mali Vy? Stáva sa vám niekedy, že večer idete spať šťastný a vďačný za každý okamih svojho života a ráno  akoby ste sa vrátili zo sveta, kde je to úplne naopak? Cítite sa smutný, nespokojný so sebou, vidíte svoj život v čiernych farbách.  O tom, ako vidíte seba, čo si o sebe myslíte, prípadne ako sa cítite, ani nehovoriac.  Vaše vnútro je práve v tejto chvíli jednou  z tých najhorších verzií.

 

Nie si vôbec Božský – jedinečný originál

Stretávate počas dňa ľudí, ktorí vám hovoria: „Ako dnes dobre vyzeráš“, „Videl som Tvoj nový článok – skvelé gratulujem“, „Máš novú lásku – to sa určite cítiš jedinečne“. A napriek tomu, si nesieme celým dňom obraz o vlastnej nedokonalosti, či dokonca až škaredosti.  Inokedy počujeme v sebe tichý, či rázny hlas vnútorného kritika: „Nie si vôbec Božský – jedinečný originál.“ Vzápätí nám vymenuje 1 000 dôvodov prečo NIE.  Ak nepočujeme hlas, nevidíme obraz, o slovo sa prihlási pocit. Cítime sa pod psa. Ubudla nám sila, šťastie, vďačnosť,  ktoré sme ešte včera mali. Kam sa podeli?

To Božské a Nebožské sa vo mne striedalo dnes celý deň. Ochutnávala som raz z pocitu sily, šťastia a jedinečnosti. No vzápätí, na z nedostatočnosti, slabosti, či strachu. A potom som večer kráčala domov  a zrazu som videla príbeh Lásky k sebe - telu, mysli, duši – k  tomu Božskému.  Spomenula som si na experiment Dove, ktorý sa ma silno dotkol.

 

Chceli by ste sa cítiť Božsky?  

Časovo sa vraciam do obdobia leta minulého roka. Sedeli sme s Ivankou v kaviarni a rozprávali sa o živote, našich myšlienkach, pocitoch, poznaniach. Z tohto rozhovoru spontánne vznikol projekt Božská žena a pán Božský. Odvtedy, ubehol nejaký čas. Naše myšlienky, pocity sa rozišli. Zistili sme, že máme každá iné hodnoty.  Ostali sme však na úrovni lásky. Lásky k sebe ako človeku, lásky k tomu druhému, ktorý má síce iný názor, postoj, hodnoty, správanie, no nebráni to k prijatiu jeho „Božskosti“.

Ak je teda možné, že dokážeme prijať a milovať odlišnosti druhého človeka, tak môžeme milovať aj svoje dve tváre. Tú krásnu, jedinečnú, podporujúcu - teda Božskú. A na druhej strane aj tú, ktorá nie je až taká krásna. Obrazy, slová, či pocity, ktorými s nami komunikuje častokrát aj bolia. Úprimnosť však oslobodzuje.

 

Nič nie je nemožné

Samozrejme prajem nám všetkým, čo najviac jedinečných a šťastných dní z roka - množstvo sily, správne schopnosti, lásku na rozdávanie. Stav kedy je všetko možné, aj horu prenášať. Vtedy je ten jedinečný čas na realizáciu snov, projektov, stretnutí.

 

Čo však, keď sa cítime Ne-Božsky?

Vtedy je zase skvelý čas pre rast. Dotknúť sa toho Ne-Božského: získať správne poznanie o sebe, o situáciách,  v ktorých sa práve nachádzame a premeniť ich na hodnotu pre seba, lebo až keď prijmeme to staré, získame nové ... a porastieme.

Je tu teda niekoľko možností, napriek tomu ako sa cítime, myslíme, čo vidíme:

  • Bojovať alebo tváriť sa, že to neexistuje  - čo je dlhá a nikam nevedúca cesta.
  • Nasadiť si úsmev v štýle "Mickey Mouse" a prežiť ďalší „Deň učiteľ“. Aj Matka Tereza používala túto techniku a vďaka tomu zrealizovala na svete veľa zázrakov. Urobila množstvo ľudí šťastnými napriek tomu, že vo svojom vnútri sa tak vôbec necítila. 
  • Položiť si správne otázky – v tom prípade, prosím, vyplňte anketu a zistite, čo vám chýba 
  • Prijať a poďakovať. Opýtať sa: Čo pozitívne pre mňa obraz, pocit, emócia plníš? Čo odo mňa v skutočnosti chceš? A urobiť to.  No a potom znova sa cítiť  „Božsky“.

Každý sme zodpovedný za svoj život. Známa a pravdivá to myšlienka, ktorú už asi aj Vy poznáte. No viete čo? Nie len to! Sme navzájom prepojení ako bunky Božského organizmu a svojím životom ovplyvňujeme nielen seba, ale aj ľudí vzdialených niekoľko 100 kilometrov od nás.

Ak ešte stále pochybujete a hľadáte racionálne dôvody a možno aj postupy ako sa cítiť Božsky, pozrite si toto inšpiratívne video motivačného speakra Františka Kozáčka.

 

 

Nech už sa rozhodnete,  pre ktorúkoľvek z možností, pamätajte na jedno: Čím skôr sa budete opäť cítiť „Božsky“, tým skôr prispejete k Božskému pocitu aj niekoho iného. Preto, starajme sa o seba luxusne, nech nám je navzájom na tomto svete „Božsky“.

 

PS: Čo si myslíte, prečo úsmev „Mickey Mouse“?

  • Hravosť
  • Otvorenosť
  • Šťastie zo života

Zaregistrujte sa na stránke a napíšte dole do komentára Váš názor a môžete vyhrať knihu Objavte seba Objavte šťastie.

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.