Čo keď sa stratíme v živote?

Ako nájsť opäť rovnováhu a správny smer

Obdobie jesene milujem. Je to skvelý čas na zmenu. Prináša nové tréningy, vzdelávanie, ktoré nás učia najnovšie trendy a postupy. V oblastiach video marketingu, on-line marketingu, tvorivosti i osobnostného rozvoja. Svet reaguje na našu túžbu byť lepší, vzdelávať sa, rozvíjať svoje schopnosti a hlavne zjednodušovať si život, mať šťastie výsledkov. Práve na jar a jeseň sa dostávame na rozbúrené more informácií a máme pocit, že potrebujeme vedieť všetko.

Priznám sa!

Viem, že nepotrebujem všetky informácie. Viem, že niektoré mi dokonca môžu byť na škodu. Zavalia ma a zoberú mi vzácny ČAS na to čo je dôležité. Napriek tomu, že mám všetky tieto poznatky a komunikujem s GPS šťastia, občas ešte prepadnem všeobecnej panike. Strácam dôveru vo svoje vnútorné vedenie a som pod tlakom toho, čo všetko sa potrebujem naučiť, aby som bola naozaj dokonalá.

Dôvera ma z toho vždy dostane

Dokonalí sme sa narodili. Počas našej životnej cesty  sme získali rôzne presvedčenia o sebe. Stačila malá poznámka učiteľa, či chyba, ktorú nám mama alebo otec vytkli a dôvera v seba sa nám naštrbila. Čím viac takýchto zážitkov sme zažili, tým sme od dôvery v seba vzdialenejší. Skúsenosti a pády v nás zakódovali nedôveru v seba. Dôverujeme skôr druhým ako sebe. Veď už rodičia nám častokrát dokazovali, že oni vedia lepšie, čo potrebujeme. Je to však naozaj tak? Čo takto to zobrať z opačného konca a opäť dostať do života dôveru v seba.

TOTO vždy pomáha

V čase turbulentného obdobia pomáha čas pre seba, zastaviť sa. Prijať sa takí akí sme, práve v tej chvíli. Vytvorili sme to najlepšie, čo sme vedeli. Viem možno to nie je dokonalé, ale je to náš výsledok. Zavrite na chvíľu oči a prijmite to, poďakujte si. Pocíťte v každej jednej bunke svojho tela, mysli a duši dôveru v dosiahnuté riešenie. Máte?

Teraz si predstavte, svoj nový SMER. Opýtajte sami seba, svojho vnútorného GPS šťastia, čo je teraz to, čo potrebujete vedieť, aby ste dosiahli svoj pravý SEN. Načúvajte vnútru a ono vám odpovie, obrazom, zvukom, či myšlienkou. Tiež sa opýtajte, čo už vo svojom živote nepotrebujete, čo máte dať zo preč. Ostáva už posledný krok. Vyhrňte si rukávy a konajte. Aplikujte každý jeden deň to nové a staré dajte preč. Tak ako stromy zhadzujú listy, VY vyhoďte zo svojho života to, čo nepotrebujete a prijmite to čo vám umožní splniť pravý sen. 

PS: Viete, čo je kľúčom k 100% šťastiu? kliknite TU

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.