KAŽDÁ ZMENA JE V ŽIVOTE URČITOU VÝZVOU

Mám zo seba v poslednom období radosť. V priebehu niekoľkých mesiacov sa mi totiž podarilo urobiť  vo svojom živote cielene pár zmien a tak nečakane u mňa na povrch vyplával pocit dobre vykonanej práce.

Začalo to tým, že som si pre seba „našla“ okienka času (keď neboli, tak som si ich vytvorila). Zmenila som svoj prístup k sebe samej, zmenila som svoj zaužívaný životný štýl. A objavila som konečne niečo, čo ma neviditeľnou rukou ťahá každé ráno z postele. Ba čo viac, teším sa na to, že deň začínam cvičením(!), čo ešte donedávna bolo u mňa čosi viac ako nepredstaviteľné.

My ľudia, sme naozaj rôzni. Niekto víta zmeny vo svojom živote s nadšením. Sú pre neho určitou dávkou dobrodružstva. Túži neustále po nových výzvach, pri ktorých bude musieť vyjsť zo svojej zaužívanej každodennosti a novonaštartované zmeny realizuje s radosťou.

Avšak tá istá zmena môže u niekoho iného vyvolať skľučujúci stav strachu a bezradnosti, takže sa len ťažko odhodláva prijať do svojho života akúkoľvek „novinku“. Je pre neho oveľa jednoduchšie zotrvať vo svojom svete istoty.

Zmenou seba samého sa stávame silnejšími.

Je na každom z nás, ako si nastavíme naše vnímanie zmien a ako budeme na akúkoľvek zmenu v živote reagovať. Uvedomte si však, že pokiaľ budete robiť stále  jedno a to isté, stále budete to isté aj prežívať.

Viete čo je na zmenách najzaujímavejšie?

Prinášajú nám úžasné prekvapenia, o ktorých by sme inak nemali ani poňatia.

Prečo teda nezačať robiť niečo nové, alebo aspoň robiť veci iným, novým spôsobom, aby sme svoj život obohatili o nové skúsenosti?

Niektoré zo skúseností z realizovaných zmien, vďaka ktorým   môžete aj vy začať meniť svoj život, nájdete už čoskoro v pripravovanom e-booku.

Prajem vám krásne jesenné dni, plné sily a odhodlania ku všetkým novým životným krokom.

„Život pre mňa znamená učenie sa.“
Mám nadšenie pre tvorivé vyjadrenie, pre krásu, osobný rozvoj, pre cestovanie a spoznávanie nových miest, pre literatúru a prekonávanie seba. Mám rada slnko, more, diaľky, humor, ticho, kvety, psíkov, príjemné hlasy, srdečné objatie a úsmev na každý deň. Ďakujem všetkým okolnostiam, ktoré ma v živote postretli. Aj vďaka nim som tam kde som.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.