Len pár vecí ako zostať byť šťastný každý jeden deň

Každý by chcel byť šťastný celý čas. Aké by boli naše životy iné, ak by sme boli spokojní po celú dobu. Každý z nás chce byť šťastný. V skutočnosti vo väčšine ľudia hovoria, že chcú mier a šťastie viac než čokoľvek iné na svete. Napriek tomu väčšina z nás hľadá na zlých miestach. 

Čo je potrebné, aby sme my ľudia boli šťastní? 

Je to len pár vecí, ktoré keď robíme všetky pravidelne, nielen že zlepšíme svoj život, ale budeme aj šťastní a spokojní.

Ktoré sú to?

Na konci každého dňa si nájsť čas a premýšľať, aké máme šťastie, a že sme šťastní práve teraz.  Myslime na svoj život. Buďme vďační za pár vecí, ktoré sme v daný deň prežili a poďakujme za ne. 

Rozhovor a načúvanie

Urobme si každý jeden deň čas pohovoriť si s naším partnerom. Každý týždeň si nájdime čas sadnúť aspoň na hodinu porozprávať sa s partnerom, alebo s niekým z blízkych. A to celú jednu hodinu bez odpovedania na telefón, sledovania TV, či počúvania hudby. Byť nepretržite prítomný v prítomnosti s milovanou osobou. 

Pozeranie TV

Vieš, že pozeranie TV spôsobuje nešťastie?  Preto ak chceme byť šťastní, snažme sa to znížiť aspoň na polovicu. Ideálne je vynechať sledovanie TV úplne. Namiesto toho čítajme, spievajme si obľúbené piesne. Navštevujme čo najčastejšie prírodu, píšme, tancujme, či začnime si kresliť. Robme veci z vnútra nás samých. Keď budeme zameriavať našu pozornosť na tieto činnosti, miesto na to čo sa valí z médií, náš život bude oveľa krásnejší , naplnenejší a šťastnejší.

Zeleň

Šťastie narastá aj zalievaním rastlín. Preto ak nemáme svoju záhradku, obklopme sa doma zeleňou, vytvorme si malú záhradku priamo v teple domova, v podobe izbových rastlín, ktoré pravidelným zalievaním, staraním sa o ne, nám budú prinášať šťastie.

Úsmev

Každý deň sa usmievajme a pozdravme aspoň jedného neznámeho človeka. Doprajme si liečenie každý jeden deň, urobiť si čas pre seba a robiť skutočne to čo nás baví. Smejme sa aspoň raz denne. Smiech pomáha stimulovať imunitný systém a taktiež pre ľudí ktorý prežili infarkt je smiech veľmi dôležitý. Je menej pravdepodobné, že dostanú aj druhý. Tí čo sa smejú, potrebujú menej liekov a majú nižší krvný tlak ak sa smejú každý deň. Takisto objímme každý deň aspoň jedného človeka, hoci aj pre nás neznámeho.

Cvičenie

Ďalšou činnosťou, ktorú keď budeme robiť, budeme šťastní, je cvičenie. Mali by sme vynaložiť úsilie taktiež každý deň na chôdzu. Beh, či plávanie aspoň na pol hodiny trikrát týždenne. To garantovane znižuje stres a budeme sa cítiť dobre. Je to na nás všetkých. Vykonávaním aspoň troch z týchto „Semien Šťastia“ po dobu minimálne dvoch mesiacov prinesie do nášho života šťastie každý deň. 

S láskou Katarína

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.