Leto je obdobím ŠŤASTIA – je to naozaj tak?

Pamätám si leto, ktoré bolo ďaleko od mojich predstáv. Stála som na križovatke svojho života a rozmýšľala ako ďalej. Ukončila som podnikanie v oblastí financií, ktoré ma naučilo všetko, čo som potrebovala vedieť. Bolo načase ísť ďalej, no zatiaľ som nevedela kam. Taktiež bolo leto a všetci niekam cestovali. Mala som čas, no peňazí nebolo nazvyš. Cítila som sa nešťastná, nespokojná a unavená. Túžila som odcestovať niekam ďaleko, ale za čo?

To najťažšie sa stalo tým najlepším

Stalo sa aj vám, že ste túžili odcestovať na skvelú dovolenku? Chýbal vám však čas alebo peniaze svoju vysnívanú dovolenku zrealizovať. Cítili ste sa smutní, frustrovaní, nešťastní. Podarilo sa vám z tejto situácie získať niečo dobré pre seba?

Niekedy práve to najťažšie v našich životoch nám prináša to najlepšie, pokiaľ si to dovolíme prijať. Namiesto toho, aby sme sa obviňovali z toho, že sa nám nepodarilo to, čo sme chceli, dovolíme si situáciu prijať.

Zažijeme skvelé leto inak

Počuli ste už o dovolenke vo vlastnom meste? Je to veľmi neobvyklé riešenie, no stretávam stále viac ľudí, ktorí takto dovolenku trávia a dokonca si ju aj pochvaľujú. Vďaka času objavujú svoje mesto z novej perspektívy. Kráčajú so zdvihnutou hlavou a objavujú nádheru, na ktorú počas bežných dní nemajú čas. 

Šťastie sa dá nájsť v každej situácii 

Čo sa dá ešte robiť, ak naozaj nemáme peniaze na dovolenku po ktorej túžime? Relaxujeme, spíme, tvoríme nové projekty, stretávame sa s priateľmi, plávame v miestnych jazerách, dokončíme veci, na ktoré sme doteraz nemali ČAS... Spomaľme a vychutnajme si každý okamih svojho života. Dovoľme slnku, aby nás láskalo svojimi lúčmi, vdychujme vôňu kvetov a ovocia, vychutnávajme si kávu s rodinou či blízkym priateľom.

Foto: www.freedigitalphotos.net

PS: O tom, že šťastie sa dá nájsť v každej situácii sa môžete presvedčiť aj v deviatich Príbehoch šťastných ľudí. Možno správe z nich načerpáte silu pre svoj smer šťastie - TU.

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.