OBJAVOVANIE SEBA - naštartuje v nás pozitívne zmeny?

Touto otázkou sa  končí rozhovor na tému GPS k svojmu šťastnému životu. Otázky mi kládol motivačný spíker František Kozáček. Môžete si ho pozrieť vo videu na konci tohto článku alebo prečítať TU.

Môže OBJAVOVANIE SEBA naštartovať pozitívne zmeny?

Podrobne o tom, čo mi Objavovanie seba v období ROZVODU prinieslo, píšem v  knihe Objavte seba, Objavte šťastie. Táto otázka ma zaujala aj dnes, keď som rozmýšľala o téme pre ďalší článok na blog. Rozhodla som sa teda na ňu opäť pozrieť.  

Štyri pozitívne zmeny, ktoré získame Objavovaním seba

Okrem toho, že pravidelným tréningom a komunikáciou so sebou získame svoje originálne GPS k šťastiu, získame tiež hodnoty, ktoré sú z môjho uhla pohľadu na nezaplatenie. Sú to piliere, o ktoré sa môžeme kedykoľvek oprieť,  nech by sa v našich životoch stalo čokoľvek. Čerpať silu, opäť nájsť túžbu, či motív PREČO žiť ďalej. Iste, všetci si prajeme, aby nás ťažké situácie ako sú rozvod - rozchod, smrť niekoho blízkeho, strata zamestnania, strata sily, choroba,  sťahovanie a pod. nestretli.  No život sa niekedy  nepýta a prináša nám situácie na riešenie. Každý máme dôležitú úlohu – poslanie a práve paradoxne cez životné ťažkosti sa najviac učíme. Je len na nás z akého uhla sa na ne pozrieme. Môžeme sa na ne pozrieť ako na niečo, čo nás položí a my rezignujeme voči životu, staneme sa človekom, ktorý neustále kritizuje a na všetko okolo seba nadáva. Máme však aj iný uhol pohľadu, ktorý si volím ja osobne - získať silu, dôveru, pochopenie, odpustenie, lásku k sebe = ŠŤASTNÝ ŽIVOT pre seba, ale i okolie.

GPS k šťastnému životu

Kedysi, keď som hľadala spôsob ako prežiť  a objavila som pri tom metódy duchovného rozvoja, myslela som si: „ Keď toto zvládnem, svet už bude GOMBIČKA... Vôbec som si  nepredstavovala, že budem musieť prejsť toľkými ťažkosťami.  No naučili ma veľmi veľa. O mne, o ľuďoch,  o živote a hlavne mi dali GPS k šťastiu a štyri piliere šťastného života. Som za to nesmierne vďačná a ďakujem, že som našla odvahu dať sa na cestu, kde nebolo dopredu nič isté.  Opäť vykročiť vo veku 30 rokov. V zásade je to rovnaké, ako keď máme 18 rokov. S jediným rozdielom, vtedy nemáme čo stratiť. Nič nevlastníme, nemáme postavenie, či pozíciu... Napriek všetkým týmto rizikám, podľa vlastnej skúsenosti viem, že ak cítite, že potrebujete zmenu, urobte ju pokiaľ ešte na ňu máte silu.

Štyri piliere, ktoré sa nedajú zaplatiť

Sloboda  v ponímaní zodpovednosti za svoj život. Všetko, čo mám dnes vo svojom živote, som si vytvorila JA – svojím myslením, cítením a konaním. Preto viem, že kedykoľvek keď zmením, či už myslenie, emócie alebo konanie, tak si vytvorím život po akom túžim. Iste, niekedy na zmenu stačia minúty a niekedy aj pol roka je málo, no jedno je isté – sme tvorcami svojho života. Čo k získaniu takejto slobody potrebujete vedieť? Naučiť sa nové zručnosti  - ako zistiť, po čom v skutočnosti túžite a či je to aj v prospech vášho okolia, ako meniť myslenie, pocity i ako konať odvážne.

Šťastie praje odvážnym – ak získate odvahu a krok za krokom si budete vytvárať najvyššiu verziu svojho života, tak si môžete byť istí, že na sto percent budete aj šťastní. Je síce možné, že vás niekedy zaskočí nová, neočakávaná situácia a pocítite strach, smútok, či dokonca hnev. Jedno je však isté, budete už vedieť ako tieto emócie premeniť na hodnotu. Namiesto toho, aby vás zrazili na kolená, získate DAR v podobe nového uvedomenia - AHA momentu, iného uhla pohľadu na situáciu  a tak opäť získate vnútornú harmóniu – ŠŤASTIE.  Verte svojmu vnútornému GPS k šťastiu v každej situácii a vždy vás privedie k ŠŤASTIU, nech je plavba k nemu na akokoľvek rozbúrenom mori.

Dôvera – dôvera v seba, v ľudí i to, čo je nad nami a pomáha nám – či už to nazývame vesmír, Boh, či energia. Objavovanie seba vám dá silu a istotu, že zvládnete akúkoľvek životnú situáciu a dokážete ju premeniť na hodnotu – niečo prospešné pre seba, ale i pre ľudí okolo vás.

Vlastná cesta – poslanie  - ak ste v detstve stratili svoj správny smer toho čo je pre vás dôležité, aby ste vo svojom živote urobili, tak objavovanie seba vám ho vráti. Možno príde naraz ako náhoda alebo po kúsočkoch, ktoré vám na prvý pohľad nebudú dávať zmysel. Ale jedno budete vo svojom vnútri vždy vedieť - toto je to správne. Vtedy je len jedna dôležitá vec, urobiť to čo vidíte – prejsť  päť krokov – a ďalších päť krokov sa vám ukáže po tom, keď zdoláte tých prvých päť. Veď iste chápete, na čo by vám bol dopredu celý plán, keď ďalšie kroky záležia od toho, ako zvládnete prvých päť základných krokov. Dôverujte tomu, čo vás vedie – svojmu vnútornému GPS k šťastiu....

Ak ešte GPS k šťastiu nepoužívate  a neviete  ako ho začať  objavovať seba kliknite tu. 

 

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.