Počúvajme sami seba

Takmer vo všetkom čo robíme, počúvame viac druhých, ako sami seba. Veríme niečomu, čo nám nahovára ktosi iný, pretože si myslíme, že iný to vedia lepšie ako my. Nech sa učíme čokoľvek iné z vonka, čítame, počúvame, v konečnom dôsledku sme opäť sami so sebou. Prečo teda nezačíname hľadať hneď od začiatku v nás samých? 

Naozaj potrebujeme k tomu nejaké pomocné barličky? V každej oblasti hľadáme niekoho, kto by vyriešil náš problém. V zdravej výžive odborníka, ktorý by nám poradil, čo naše telo potrebuje, sexuológ vie lepšie ako sa máme milovať, lekári vedia všetko o našich chorobách... rodina, známy vedia najlepšie ako máme žiť svoj život.

V skutočnosti však nepotrebujeme nikoho, kto by nás učil, čo máme robiť. Všetko máme v sebe. Naša intuícia je tou, ktorá nás vedie celým našim životom. Môžeme ju pocítiť v každej situácii. Poznať, či konáme správne.

Čo potrebujeme aby sme boli zdraví a šťastní?

Nebolo by pre nás lepšie, keby sme sa spýtali najskôr sami seba, čo potrebujeme na to, aby sme boli zdraví a šťastní? Dnes už síce existuje mnoho metód, ako nájsť samých seba, cez jógu, rôzne náboženstvá, meditácie, semináre, kurzy. Mnohé sa môžeme dozvedieť z článkov, kníh a pod. No všetky tieto vonkajšie formy nám síce môžu pomôcť, ale aj nemusia. 

"Keď sa vyberieme na cestu hľadania nás samých, svojho šťastia, hľadania zmyslu života, kde inde by sme ho mohli nájsť ako v sebe?"

Čo sa musíme naučiť sami?

Objaviť v sebe vnútorný pokoj nás nemôže nikto naučiť. Prechádzaním rôznych kurzov, metód, školení môžeme časom opäť dospieť k frustráciám, nepokoju, nepochopeniu a neustálemu hľadaniu nášho zdroja dokola. Urobme si každý deň aspoň desať/pätnásť minút pre seba zo svojho času len na to, aby sme počúvali sami seba.  

Iba jednu štvrťhodinku. Naladením sa na svoju intuíciu. Posaďme sa do tichého kúta. Niekoľkokrát sa nadýchnime a uvoľnime sa. Túto štvrťhodinku budeme počúvať len sami seba, čo si chceme sami povedať.

O sebe, svojich problémoch, silných a slabých stránkach, o ich riešeniach. Zapíšeme si všetko na papier čo nám príde na myseľ. Keď tak robíme každý deň, prekvapia nás príjemné zmeny, ktoré prídu. Verme v seba samých viac, než v kohokoľvek iného.

S láskou Katarína

 

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.