Príbeh Františka Kozáčka

... čo nám povedal o sebe ako šťastnom mužovi

Pred piatimi rokmi  v mojom živote nastalo zrazu obdobie, kedy som sa začal intenzívne sám seba pýtať: „Chceš aj naďalej robiť prácu, ktorú robíš teraz? Si spokojný s cestou, ktorou sa tvoj život uberá?” Veľmi som túžil nájsť odpovede na tieto, i na ďalšie podobné otázky. Začal som hľadať odpovede v knihách (čo som predtým vôbec nerobil) a práve v jednej z nich som objavil pre mňa dovtedy neznámu „emocionálnu inteligenciu“.

Nevedel som čo to presne znamená a tak som začal po význame tohto slova pátrať. Prečítal som dostupnú literatúru, prelúskal internetové stránky, radil som sa s odborníkmi… Postupne som získal na emocionálnu inteligenciu a na jej význam v živote človeka ucelený pohľad. Začal som na sebe pracovať a osobne som skúšal všetko praxi. Dnes mám v živote poriadok a jasno. Žijem podľa motta: „Ak sa niečo nedá, nie je to fakt, ale iba postoj človeka.“

Môžem len povedať, že osobný rozvoj prostredníctvom emocionálnej inteligencie je úžasná vec, umožňuje mi každodenne spoznávať samého seba. S týmto poznaním chcem inšpirovať aj ďalších ľudí, aby čo najviac z nich malo príležitosť  vytvoriť si život podľa vlastných predstáv. K emocionálnej inteligencii som sa teda dostal náhodou. Alebo nie? 

Najťažšie v podnikaní  - ako ste  to prekonali?

Najťažšie bolo preorientovať sa z programu „zamestnanec“ na program „podnikateľ“, pretože podnikanie nie je len podnikanie samotné. Podnikanie je totiž životný štýl. Je to spôsob uvažovania, ale predovšetkým je to maximálna, stopercentná zodpovednosť, ktorú musíte na seba prevziať.

Veľmi mi pomohlo obklopiť sa ľuďmi, ktorí tiež podnikajú, pretože sme spolu na jednej lodi a vieme sa navzájom lepšie pochopiť, podporiť a v ťažkých chvíľach aj podržať. Odporúčam všetkým pre začiatok navštíviť skupinu „učíme sa podnikať“, kde som aj ja našiel skvelých ľudí, úspešných podnikateľov a dnes  môžem povedať, že aj kamarátov.

Čo ste na začiatku nemal rád?

Byrokraciu a nemám ju rád doteraz. Nemám rád, keď nám štát hádže pod nohy úplne zbytočne polená, namiesto toho, aby nás podporil a vytváral lepšie podmienky k podnikaniu.

Kde ste zobrali silu?

Vďaka bohu mám obrovskú vnútornú motiváciu, pozitívne myslenie a „kopec“ optimizmu, čo sú moje podnikateľské „turbo motory“.

Bod zlomu - keď to zrazu išlo

Úspech prišiel náhle. Povedal by som, že cez noc. Dôležité je však dodať, že pred touto nocou bolo potrebné urobiť asi desaťtisíc predchádzajúcich krokov, aby sa to vôbec podarilo. Moje odporúčanie je teda trpezlivosť a každodenná akcia vpred - robenie malých postupných krokov, ktoré vás nakoniec dovedú k tomu, po čom túžite.

Čo Ťa robí šťastným?

Mojou najväčšou odmenou je spokojný klient a nie je to len klišé. Milujem pocit z dobre vykonanej práce. Tento pocit je naozaj k nezaplateniu a dokáže mi vyčariť úsmev na tvári, ktorý samozrejme zlepšuje aj môj osobný život.

Zrnko múdrosti od Františka Kozáčka

... čo by ste odkázali mužom (ženám), ktorí sú na začiatku cesty a nedôverujú si?

Trvalo mi tridsaťpäť rokov, kým som objavil zmysel života a ak je teraz priestor podeliť sa o to práve s vami, tak to rád urobím. Možno vám tým pomôžem ušetriť pár rokov hľadania. Nie je to nič zložité, ani filozofické. Naopak, úplne jednoduchý troj-krokový postup :

  • Prvý krok je, objaviť v sebe svoje silné stránky, talenty,
  • následne, v druhom kroku ich naplno rozvinúť a potom,
  • v treťom kroku, pomocou nich pomáhať a slúžiť ostatným

Som si istý že toto je aj postup, ktorým môžeme prežiť spokojný, naplnený a šťastný život nielen každý samostatne, ale všetci spoločne.  

P.S.: Čo je v živote Františka nové? Sledujte :)

František Kozáček, je autor on-line projektov VideoAcademy a YouTube Strategy Premium. Je aj skvelým speakrom, ktorý nielen odovzdáva svojím žiakom hodnotné informácie. Povzbudzuje ich tiež svojim nevyčerapeľným optimizmom.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.