Príbeh Kvetka Drážovská

Narodenie dcéry zmenilo poradie mojich hodnôt

Stretli sme sa nedávno. Na začiatku stretnutia sme sa obidve svorne zhodli, že máme na seba maximálne hodinu čas. Rozišli sme sa skoro po 5 hodinách. Kvetoslava Drážovská mi rozprávala svoj príbeh ako sa z úspešnej bankovej manažérky stala manažérkou centra, ktoré poskytuje služby deťom a rodičom v oblasti osobného rozvoja, starostlivosti o deti a vzdelávania. Čo jej prináša radosť pri napĺňaní poslania a prečo sa rozhodla otočiť svoj život smer šťastie...

Práca mi vždy prinášala šťastie

Práca ma vždy doslova napĺňala a prinášala šťastie. Celé roky bola na 1. mieste v mojom rebríčku hodnôt. Až do príchodu mojej dcéry. To bol moment kedy rebríček hodnôt dostal iné poradie. Akoby zázrakom som zrazu videla všetky svoje chyby minulosti, akými zbytočnosťami som neraz nechala svoju myseľ zahltiť. Jednoducho mi niekoľko mesačná prestávka riadne prečistila mozgové závity a začala som sa pozerať na svet trocha inou optikou.

Bod zlomu - aj NIE je odpoveď

V roku 2008 som hľadala riešenie osobného prospechu náročného klienta, ktoré som nenašla... Poznáte to, keď nemôže Mohamed k hore, ide hora k nemu. A to bol prvý impulz k založeniu UniCare Centra. Mala som víziu s cieľom posúvať hranice, aby klienti cítili, že sú tí najdôležitejší a že ich spokojnosť je podstatou každého nášho rozhodnutia. 

Preto som nasledujúce mesiace veľa cestovala po svete a inšpirovala sa na miestach, kde vedia uspokojiť aj tých najnáročnejších klientov. Spojením týchto poznatkov a mojich nenaplnených potrieb som bola už len krok od hľadania si kľúčových ľudí do tímu.  Netrvalo to dlho, pretože som presne vedela koho hľadám. Spoločne sme menili moju víziu na konkrétne úlohy.

„Chcem robiť veci, ktoré majú akoby ďalší rozmer, väčšiu pridanú hodnotu pre ľudí.“

 

Najťažšie v podnikaní - ako ste to prekonali?

Podnikám relatívne krátko, aby sa dalo hovoriť o úspechoch. Mám za to, že ak svoju prácu milujete, váš potenciál sa rýchlo premení na úspech. Za najnáročnejšie úlohy považujem vybrať si schopných ľudí do svojho tímu a nebáť sa toho, že sú lepší.

Kde ste zobrali silu?

Mám silnú schopnosť sebamotivácie a to mi pomáha aj v tých najťažších chvíľach zmobilizovať seba a následne aj okolie pre plnenie vysnívaných cieľov. Nesmierne ma motivuje úspech, uznanie a to, že niekomu pomôžem naplniť jeho očakávania. Dnes je to určite moja dcéra, ktorá mi otvorila nové možnosti aj sebarealizácie, aj myslenia v jednoduchších súvislostiach.

Vedeli ste vždy, kým sa chcete stať alebo čomu sa túžite venovať?

Vždy som sa vedela rozhodnúť, čo chcem. Až čas vždy ukázal, či to bolo správne rozhodnutie. Aj keby som dnes niektoré rozhodnutia asi zmenila, a šla by som študovať pravdepodobne iné školy, dokázala som si zo všetkého zobrať prínos do života. Prijala som svoju minulosť.

Čo Vás robí šťastnou v živote dnes?

Teší ma veľa každodenných maličkostí i väčšie veci. Momentálne je to nové miesto UniCare Centra vďaka, ktorému môžeme napĺňať naše poslanie: Rastieme spoločne s našimi– deťmi a ich rodičmi. Naplnila sa tak moja niekoľkoročná vízia priestoru, v ktorom poskytujeme služby pre deti: detské centrum, ambulancie fyzioterapeuta, psychológa, špeciálneho pedagóga i logopéda až po nádherný pozemok, na ktorom sa zabávajú a šantia. Niet nad úsmev na tvárach našich detí.

Staráme sa tiež o šťastie rodičov, ktorý môžu byť v blízkosti svojich detí aj počas svojej práce v bezplatnom coworking centre. Toto všetko ako i tím ľudí, ktorý vie vyčariť úsmev na tvárach detí a spokojnosť rodičov ma napĺňa šťastím. V osobnom živote mi najväčšiu radosť robí moja dcéra, ktorá mi každodenným objatím dokáže vyčariť úsmev na tvári.

Zrnko múdrosti od Kvetky

... čo by ste odkázali ženám (mužom), ktorí sú na začiatku cesty a nedôverujú si?

Necítim sa na to, aby som niekomu radila, čo má robiť. Viem len ako to robím ja. Vždy si idem za svojim snom/cieľom a neúspechy beriem ako dôležité momenty, kedy je dobre zamyslieť sa, zobrať si ponaučenie a po prehodnotení dostupných možností vytrvám až do cieľa. Ak si je žena vedomá svojich predností a potenciálu len jej chýba odvaha začať, má možnosť s dôverou sa obrátiť na odborníkov, ktorí jej určite pomôžu.

PS: Páčil sa vám príbeh Kvetoslavy Drážovskej? Získajte ďalšie Príbehy šťastných ľudí v E-booku - TU.

Práca ma vždy doslova napĺňala a prinášala šťastie. Celé roky bola na 1. mieste v mojom rebríčku hodnôt. Až do príchodu mojej dcéry. To bol moment kedy rebríček hodnôt dostal iné poradie. Akoby zázrakom som zrazu videla všetky svoje chyby minulosti, akými zbytočnosťami som neraz nechala svoju myseľ zahltiť. Jednoducho mi niekoľko mesačná prestávka riadne prečistila mozgové závity a začala som sa pozerať na svet trocha inou optikou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.