Príbeh Mareka Frndu

...čo nám povedal o sebe ako šťastnom mužovi

Vždy som hľadal šťastie a malo to rôzne podoby. Od malého veku som hľadal skratky alebo možnosť delegovať prácu, čo som robiť nechcel, na niekoho iného. Hľadal som pravú lásku a tak podobne. Skončil som školu a čo teraz? Vždy som sa chcel mať dobre a hnala ma veľká túžba dosahovať úspech.

Takto som sa dostal do finančníctva, kde som dosiahol za 12 rokov, čo sa dosiahnuť dalo, alebo čo som dosiahnuť chcel. Po tom, čo som stretol moju terajšiu manželku Klárku, som postupne začal meniť priority. Začali sme hľadať rôzne spôsoby podnikania, aby sme mohli pracovať spolu a byť aj úspešní. Milujeme možnosť si kúpiť to, čo chceme, alebo ísť tam, kam chceme. To postupne viedlo aj k veľmi zlým skúsenostiam s ľuďmi, ale aj k našim zlým finančným rozhodnutiam.

Nikdy som nestrácal pocit šťastia a viery

Nikdy som ale nestrácal pocit šťastia  a viery, že raz predsa len nájdeme to, čo milujeme a všetko splatíme tým, čo nám dáva viac, ako len peniaze. Našli sme to v niekoľkých činnostiach, ku ktorým sme sa stále vracali a odchádzali od nich. Bolo to budovanie Amway, hlavne teda prostredie vzdelávacej organizácie Network twenty one. Stretli sme tam úžasných ľudí, ktorí boli šťastní do poslednej bunky, veľmi vzdelaní, veľmi bohatí, ale stále boli ľuďmi.

Neskôr sa nám narodili úžasné dvojičky Benjamin a Joshua. To je pocit šťastných chvíľ, ktoré sa veľmi ťažko opisujú.

Založili sme vzdelávaciu firmu Weekpositive a niekoľko projektov, ako napríklad Najlepší obchodník, Stratégia na mieru, Všetko je v nás, Hitparáda zdravia,  a ďalšie sa pripravujú. Tým napĺňame našu životnú cestu. Pomáhame ľuďom, učíme ich, vytvárame pre nich hodnotné veci a sme šťastní.

Všetko je v nás LEN dnes posledná šanca sa prihlásiť - kliknite TU.

Sme vďační za to čo sme prežili

Napriek všetkému, čo sme prežili, sme za to všetko veľmi vďační. Môžeme, vďaka všetkému čo sme sa naučili, pomáhať ľuďom, aby sa buď nedostali do toho, čo my,  alebo aby sme im pomohli sa dostať z ich situácie.Teraz, keď postupne ukončujeme všetko, čo robiť nechceme a zostáva len to, čo milujeme, mám pocit skutočného naplnenia a pocitu, že žijem svoj príbeh.

Najťažšie v podnikaní - ako ste to prekonali?

Najťažšie paradoxne nie sú tie státisícové dlhy. Tie sa splácajú a čoskoro sa aj splatia. Najťažšie bolo pochopiť to, ako sa ku mne postavili ľudia, ktorí ma ospevovali, objímali a hovorili, aký som ich priateľ a keď som sa rozhodol robiť niečo iné, tak som zostal u nich človek, ku ktorému niektorí nevedia nájsť pekné slovo. Pri tom viem, aký život väčšina z nich žije a už ani nestojím o tie falošné priateľstvá. Prekonal som to veľmi jednoducho. Mal som toho najlepšieho priateľa a tým bola moja Klárka. Mal som sám seba, rodinu a našli sa úplne iní priatelia, ktorých máme dodnes. Tí zostali našimi priateľmi, či sme s nimi pracovali alebo nie. Pochopil som pritom to hlavné a to bolo, že sám som si zodpovedný za to, ako sa cítim a akých mám priateľov.

Čo ste na začiatku nemal rád?

Miloval som úplne všetko. Všetky tie nové vzrušujúce veci. Každý deň niečo nové, ako keby som bol malé dieťa, čo objavuje svet :-).

Kde ste zobrali silu?

V mojich snoch a víziách. V tom som bol vždy skvelý. Vždy som sa vedel sám namotivovať a dostať sa aj z hlbokých údolí. Neskôr, ked som našiel Klárku, alebo ona si našla mňa :-), som bral silu z jej veľkej lásky ku mne.

Bod zlomu - keď to zrazu prišlo

Prišlo to vtedy, keď sme sa skutočne rozhodli, že to už ďalej takto nejde a že bez ohľadu na okolnosti ideme robiť a žiť to, čo chceme a všetko ostatné sa nám tak následne určite splní.

Čo máte teraz rád a čo vám prináša v práci šťastie?

Mám rád ten pocit, keď sa podaria veci a dostávame spätnú väzbu od ľudí, že im to pomohlo, mám rád rána, obedy a večere, keď trávim čas s rodinkou, aj keď riešime stále aj veci z minulosti. Mám rád, keď sa nám podarí niečo dotiahnuť a uzavrieť to. Každá vec, ktorú uzavrieme, nás približuje k slobode. Milujem tie pocity. Však je to tu celé len hra, ale treba ju hrať čestne a tak, aby aj spoluhráči vyhrávali s nami :-). Najviac šťastia v práci mi prináša tvorba nových vecí a pomáhanie ľuďom k ich šťastiu :-).

Ako to ovplyvnilo váš osobný život?

Úplne to zmenilo všetko. Začali sme sa s Klárkou viac osobnostne vzdelávať. Stretávali sme sa s úspešnými ľuďmi, čítali stovky kníh a navštevovali desiatky seminárov. Máme teraz úplne iný vzťah. Oveľa kvalitnejší a aj keď je ťažké obdobie, tak to riešime spolu a navzájom sa podporujeme. Treba, ale stále na sebe pracovať a potom budú ľudia milovať svoj život a všetko, čo im prináša. Veď  život dá človeku len to, o čo si človek sám požiada. Tak sa netreba trestať :-).

Zrnko múdrosti od Mareka Frndu

... čo by ste odkázali mužom (ženám), ktorí sú na začiatku cesty a nedôverujú si?

Vždy počúvajte ten pocit vo vnútri vás. Treba sa skľudniť a opýtať sa sám seba, čo by som robil, keby bolo všetko ideálne? Akú prácu? Kde by som žil? Komu by som pomáhal?

Nikdy nepočúvajte okolie, ktoré vás chce odhovoriť od vašich snov. Čím je váš sen väčší, tým viac ľudí sa nájde, čo vás začnú odhovárať a to len preto, lebo oni sami nemajú odvahu niečo urobiť a závidia vám. Treba byť ale obozretný a veci si preveriť. Robte to ale u ľudí, čo v činnosti, pre ktorú ste sa rozhodli, niečo dokázali a žijú tak, ako by ste chceli žiť aj vy. Nikdy sa nepýtajte suseda, čo každý večer pozerá televízne noviny s pivom :-))). Teda pokiaľ tak nechcete žiť aj vy.

Treba na to všetko veľa síl,  ale len na začiatku, keď sa rozbiehate. Potom to naberá rýchlosť úplne samé. Treba len stále podkurovať svojimy snami a túžbami.

Prajem každému na tejto planéte, aby prežil naplnený životný príbeh, ktorý prežiť chce.

PS 1: Ak hľadáte viac šťastia ako finančný poradca Marek Frnda TOTO pre Vás pripravil.

PS 2: Páčil sa vám príbeh Mareka Frndu? Získajte ďalšie Príbehy šťastných ľudí v E-booku - TU.

Vždy počúvajte ten pocit vo vnútri vás. Treba sa skľudniť a opýtať sa sám seba, čo by som robil, keby bolo všetko ideálne? Akú prácu? Kde by som žil? Komu by som pomáhal? Nikdy nepočúvajte okolie, ktoré vás chce odhovoriť od vašich snov. Čím je váš sen väčší, tým viac ľudí sa nájde, čo vás začnú odhovárať.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.