Rozvod - rozchod alebo šťastnejší vzťah?

Vždy máte právo voľby – vyberte správnu pre vás

Pre dvomi rokmi som dokončila knihu Objavte seba Objavte šťastie. Pri jej písaní som cítila silné spojenie s niečím vyšším..., /Bohom, Vesmírom, Energiou/doplňte si to, čo s vami ladí. Vo svojom vnútri som cítila, že je podstatné knihu napísať. A tak napriek tomu, že som mala veľmi málo peňazí a nevedela čo ďalej, pustila som sa do písania. Moja intuícia mi hovorila: „To ostatné sa vyrieši.“   A naozaj sa vyriešilo.

Ako prežiť rozvod

Toto bol pôvodný názov knihy. V prvej časti Osobný príbeh píšem: „Verím, že môj príbeh pomôže oživiť nejedno manželstvo. Viem, že na 50% som za rozvod zodpovedná ja.“  Počula som aj názor, že zodpovednosť je 100%. Dôležité je poznanie, že máme v rukách to, čo sa so vzťahom, ktorý spoluvytvárame udeje. Viem, možno sa vám to nebude páčiť, možno je to tvrdé. No len na nás a našom partnerovi záleží, čo zo vzťahu vytvoríme našim cítením, myslením a konaním. Na druhej strane práve toto tvrdenie dáva 100% šancu na zmenu.

Vráťme sa však do času, keď som získala odvahu a silu na písanie knihy. Vedela som, že je dôležité zdieľať môj príbeh, cestu pre ľudí, ktorí riešia svoje manželstvo, či vzťah. Chýbalo mi v tom čase poznanie, že dôsledkom zvyšujúcej sa rozvodovosti, či rozchodov je rastúci vnútorný nesúlad partnerov. Tak ako to bolo kedysi násilie alebo nevera. 

Rozvod- bolo pre mňa to najťažšie rozhodnutie v živote. Viete prečo? Nie je v súlade s mojimi hodnotami. V období 15-16 rokov som rada čítala „listy pre Alenu“. Hovorila som si, ako sa niekto môže rozviesť? O 20 rokov neskôr som sa rozviedla aj ja. Rozhodnutie i realizáciu rozvodu som mala  vnútorne čistú - z pozície lásky k môjmu vtedajšiemu manželovi i mne. V čase krátko po rozvode, to boli obdobia, potom už len momenty, keď som cítila nekontrolovateľný smútok. Prišiel a bola som jednoducho vedľa. Vždy ma vykoľajil, nerozumela som mu, veď inak som bola šťastná.

Moja duša plakala. Až teraz, po siedmych rokoch som pochopila hlbšie to čo som vtedy len cítila. Rodinu mám v rebríčku hodnôt na popredných priečkach a rozvodom som túto hodnotu akoby poprela. Na druhej strane vďaka tomuto kroku som získala seba – silu, schopnosti realizovať svoje poslanie aj vďaka oslobodeniu sa od svojej rodiny. Sloboda sa nezískavala ľahko, ale tento proces nás všetkých posilnil.  Dnes milujem slobodu vo svojej rodine a doprajem ju každému jednému človeku.

Tajomstvo, ktoré by ste mali vedieť pred objavovaním seba

Odovzdať ľuďom, ktorí hľadajú šťastný život, otvorený príbeh. Prečo som sa musela vydať na cestu hľadania napriek tomu, že môj partner nechcel. Ostal stáť a ja som musela ísť. Naše cesty sa každým jedným mojím krokom viac rozchádzali. Ak som chcela byť úprimná k nemu i k sebe vedela som, že napriek láske a vďačnosti  k tomu,  čo sme prežili, nie je cesty späť. Museli sme ísť každý svojou cestou. Toto bolo posolstvo knihy doteraz.

Čo by ste mali vedieť než urobíte prvý krok

Nevedela som, že moja cesta rozvoja spôsobí rozvod.  Bola som pochovaná za živa a tento vnútorný pocit necítenia vo mne vyvolal silnú túžbu žiť a tá mi priviedla do života Objavovanie seba.  Bola to nutnosť ako u mnohých, ktorí začnú rásť. Zatiaľ nepoznám nikoho, kto sa na cestu hľadania a spoznávania seba vydal bez toho, aby ho k tomu nedoviedli vonkajšie okolnosti – smútok, vyhorenie, depresia, rozchod, ťažká choroba .....  Čím skôr signály života pochopíme, tým skôr náš rozvoj bude ZAMATOVEJŠÍ. Ako ľudstvo prežívame obdobie kedy sa musíme vyvíjať, aby sme prežili šťastný život: ako jedinci, či ako ľudstvo. Našou úlohou je nielen naučiť sa používať nové zručnosti  na poli informačných technológií, ale i na úrovni vnútornej technológie komunikácie s naším telom, mysľou a dušou. Stať sa celistvým a realizovať svoje poslanie, nie to čo nám hovorí okolie. Každý z nás má kúsoček pravdy v sebe a až keď sa tieto kúsočky spoja, získame poznanie, na ktoré čakáme.

Hľadajte svoje GPS – inšpirujte aj partnera

Ak ste vy partnerom, ktorého životné udalosti nasmerujú na hľadanie – Objavovanie seba využite všetky svoje schopnosti a zručnosti k tomu, aby ste svojho partnera na cestu Objavovania inšpirovali tiež. Viem, nie je to ľahké, snažila som sa o to 2 roky. Vtedy som nenašla spôsob ako odovzdať partnerovi  to, čo sa deje v mojom vnútri. Riešite aj vy niečo podobné?

Vďaka jednému z čitateľov knihy som objavila hlbší dôvod prečo kniha Objavte seba Objavte šťastie vznikla. Ďakujem. Je tu aj ako pomôcka pre tých, ktorý chcú rásť a zároveň túžia žiť s tým istým partnerom ako doteraz. Je tu tiež aj pre tých, ktorí sa rozhodli objavovať pred manželstvom, či trvalejším vzťahom a tak nájsť partnera v súlade so sebou. A možno ste stretli niekoho koho máte prebudiť k Objavovaniu seba. Všetky cesty majú jedno spoločné: dovoľte si najvyššiu verziu vzťahu pre vás, partnera i najvyššie dobro. Ako by váš vzťah vyzeral teraz?

Dva v jednom

Kniha okrem posolstva o ceste Objavovania seba, povie za vás partnerovi, čím prechádzate. Umožní mu lepšie pochopiť, čo sa s vami deje. Ľahšie dokáže prijať to nové, čo do vášho partnerstva prinášate. Na druhej strane, ak naozaj o svojho partnera stojíte, doprajte mu čas. Hľadajte všetky dostupné nástroje, aby pochopil, že musí ísť s vami, lebo inak sa rozídete. Pre človeka hľadajúceho, ktorý sa už na cestu vydal, nie je cesta späť. Kto raz nadobudne nové poznanie, môže ostať v starom svete len za cenu smútku, choroby, vyhorenia... Pamätajte preto na to.  Vždy máte právo voľby a rozhodnite sa správne:  Objavovanie seba s partnerom, či bez alebo zostanete tak ako ste dnes? 

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.