Spriateliť sa s tichom

Aj keď je naša intuícia vrodená, môžeme v ňu stratiť dôveru na základe rôznych vonkajších faktorov,  ako sú napr. stres, sociálny tlak a ďalšie, ktoré narúšajú rozhovor s našou intuíciou. A to je normálne, pretože vždy budú existovať ďalší ľudia a médiá, ktorý budú bojovať o našu pozornosť. 

Ak chceme silno opäť počuť našu intuíciu, musíme mať túžbu sa s ňou znova spojiť. Musíme chcieť počúvať. A najlepšie sa počúva práve v tichu.

Keď urobíme túto dohodu sami so sebou, účinne odstránime vonkajší hluk zahmlievajúci naše rozhodnutia.

Spriatelením sa s tichom, ako som písala už v aj niektorých článkoch, cez rôzne meditácie, modlitby, prechádzky prírodou, cez pokojné pozadie "ničoho" nájdeme najčistejší vnútorný hlas. Náš skutočný hlas, intuíciu, ktorý pramení a znie priamo zo srdca.

Naša intuícia

Vždy vie čo je pre nás správne v danom okamžiku. Keď sa tento hlások naučíme znovu počúvať a začneme mu dôverovať, začneme sa opäť cítiť v harmónii sami so sebou, kopec stresov, nedorozumení, nepríjemných situácií z nášho života zmiznú.

Spoznaním samého seba a uskutočnením večných zákonov, duša a človek duchovne dozrieva. Usilujúci človek ktorý sa celkom nasmeruje na "Najvyššie", vyvinie v sebe krok za krokom pravú, nezištnú lásku - čím sa postupne prebudí v božskom vedomí v tej miere, ako v sebe zaklíči stupne vedomia.

Každému ochotnému, ktorý chce ísť touto cestou, sa ponúka tento božský dar. Každý sa môže slobodne rozhodnúť a keď sa rozhodol pre túto cestu, mal by ňou kráčať celým srdcom. Lebo sme na zemi, aby sme sa stali božskými. 

Náš život je škola a my sme tu na to, aby sme sa naučili prekonávať okolnosti a vytvárať, s tým čo je nám dané, životy po ktorých túžime. Pravdou je, že nie sme ego. Sme božský. Sme svätý. Sme duch.

Keď sme s týmto spojený, náš život plynie pokojne, milujeme svoje vnútorné božské svetlo a žijeme svojho ducha. Nech sa stane čokoľvek je to najlepšia možná vec v danej chvíli.

S láskou Katarína

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.