Ste tvoriví?

Dnes to bude skôr výzva pre vás ako moja úvaha na túto tému. Zaujímal by ma váš názor -  Ako to máte s tvorivosťou v živote? Patríte skôr ku skupine ľudí, ktorá prijíma životné situácie alebo ku skupine, ktorá si svoje životné situácie vytvára.

Scenárista svojho života

Tvorivosť bežne poznáme v ponímaní viem písať, maľovať, natáčať videá. Myslíte si, že ju môžeme využívať aj na vytváranie života podľa svojich predstáv: vytvoriť si svoj domov, šťastné povolanie, vzťahy, zdravý život, hojnosť. Prevziať jednoducho zodpovednosť za svoj život. Aký je váš názor, napíšte mi, jednoducho odpoveďou na tento email alebo dole do komentárov. Teším sa na vaše odpovede, každá je správna.

Možno si tak ako väčšina ľudí myslíte, že tvoriví nie ste. Je možné tvorivosť opätovne naštartovať alebo sa ju naučiť? Predtým ako si na otázku odpoviete, zahrajme sa na chvíľu jednoduchú hru.

Tvorivosť zjednodušuje život

Začíname: Predstavte si teraz aktuálnu životnú situáciu, ktorá vás trápi alebo jednoducho ste v nej nešťastní, či chceli by ste ju zmeniť. Dostali ste od priateľa čarovný prútik, ktorý má moc, zmeniť každú situáciu za dvoch podmienok:

 

1. Veríte, že je to možné

2. Viete, ako má výsledok vyzerať/nová situácia/  - cítite pocity, ktoré budete mať, ste tým, kým sa vďaka zmene stanete. Obraz novej situácie meníte dovtedy, pokiaľ nie ste s výsledkom 100% šťastní. Ak chcete byť naozaj šťastní, vidíte aj to, že výsledok prospeje aj vášmu okoliu a je v súlade s najvyšším dobrom.

Teraz keď už ste podmienky splnili, vidíte prvých 5 krokov, ktoré máte pre uskutočnenie výsledku urobiť. Keď ich urobíte vidíte, ďalších 5 krokov. Ste ochotní a máte odhodlanie tieto kroky urobiť, viete, že vás privedú k výsledku, nech sú akékoľvek - ľahké alebo ťažké, príjemné, či menej príjemné. Robíte ich dovtedy kým sa váš výsledok stane realitou. 

A sme na konci hry. Ako sa vám páčila, chceli by ste si ju zahrať?

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.