Stres z nedostatku

Ako si mám užívať šťastie dovolenky?

Sú obdobia, keď si myslíme, že nemáme peniaze na dovolenku. Je to naozaj tak? V tomto článku si zoberieme na mušku práve túto tému  a pozrieme sa na ňu z iného uhla pohľadu. Pred tým, než začneme, položte tieto 2 otázky: Je naozaj pravda, že nemám peniaze, alebo skôr cítim stres z toho, že nemám istý budúci príjem, či mám strach z výrazného poklesu príjmu?

Stres z nedostatku peňazí 

Je to jeden z najčastejších dôvodov, PREČO si nedovolíme DOVOLENKU počas letných dní. Máme strach z toho, že prekročíme svoj rozpočet a dostaneme sa do mínusu. A to je dobre. Ochráni nás to pred požičiavaním peňazí na dovolenku, ktoré spôsobuje podovolenkový stres.

Ako však zažívať šťastie z dovolenky a vyhnúť sa stresu z dlžôb? Doprajte si spolu so mnou nový uhol pohľadu na to, ako tráviť dovolenku.  Ako možno získať rovnaké šťastie za menej peňazí. Počas svojho výskumu v oblasti osobných financií som objavila niekoľko fáz, ktoré ovplyvňujú náš stres z nedostatku peňazí. Základom poznania je, že mieru stresu výrazne ovplyvňuje sila viery v riešenie situácie. Podľa veľkosti  viery v šťastné riešenie volíme spôsob, ktorým nedostatok  peňazí riešime. 

 

Niet bohatstva nad bohatstvo zdravého tela; a niet väčšej blaženosti nad radosť srdca.  /Sirachovcova 30:16/

A to nie je všetko

Okrem nedostatku viery v uskutočnenie túžob svojho srdca či viery  v samého seba zápasíme s vplyvom informačného stresu. Veď každodenne sa na nás valí z médií množstvo negatívnych informácií – o prepúšťaní, nedostatku pracovných miest či o životnom štýle novodobo „úspešných ľudí“. Je ťažké pod vplyvom médií si udržať pokoj, vieru a pozitívnu myseľ. Chcete vedieť ako ste na tom s infostresom? - kliknite tu.

Ako z toho von?

Na začiatok je dôležité uvedomiť si, kedy najviac zažívame stres. U mnohých ľudí sa prejavuje najviac v období nespokojnosti v zamestnaní, strachu z výpovede, z nezamestnanosti či v podnikaní z poklesu tržieb a množstva zákazníkov. Ako na to? Máme dve možnosti: podľahnúť stresu a nechať sa vmanipulovať do prvého riešenia, ktoré sa nám naskytne. Získať pravidelný príjem a uvoľniť neskutočný stres, ktorý nás ničí. A vydýchnuť si... pokračovať v doterajšom štýle života. Neobjavíme však vnútorné bohatstvo...

… túžbu svojho srdca, ktorá sa častokrát skrýva za „negatívnymi“ emóciami: bolesťou, hnevom, stresom, výčitkami. Pokiaľ si dovolíme prijať tieto emócie ako DAR a naučíme sa v nich čítať posolstvo pre seba. Objavíme... 

... nový smer

Každý má ten svoj originálny. Ako ho objaviť? Niekedy cez zmenu povolania, inokedy cez podnikanie, či spomalenie tempa života. A práve, naučiť sa spomaliť v tejto rýchlej dobe a objaviť svoj pravý smer je výzvou pre nejedného z nás – kliknite TU.

Dovolenka za menej peňazí

Spôsobov, ako prežiť lacnejšiu dovolenku, je niekoľko. Od Last minute cez dovolenku na Slovensku až po jeden naozaj finančne najmenej náročný spôsob. Počuli ste už o ňom?

Dovolenka vo vlastnom meste

Je to špeciálny týždenný program, ktorý si môže dopriať naozaj každý. Možno poznáte tento typ dovolenky z éry spred 35. rokov keď sa využíval na stavbu domu, prácu v záhrade či upratovanie. Čo takto využiť ho pre seba či pre svoju rodinu.

Užiť si čas so sebou či rodinou, na ktorý počas roka neostáva ČAS. 

Položte si ruku na srdce a úprimne priznajte, koľko hodín počas roka máte naozaj možnosť vychutnávať si svoj domov?

Práve v „krízovom období“ si môžeme toto čaro svojho domova opäť vychutnať. 

A nielen to. Objaviť aj spôsoby leňošenia či aktivity vo vlastnom meste.

Základom je pokoj, ktorý môžete získať aj tým, že znížite ČAS sledovania médií – otestujte sa.

 

Máte obavy, čo povie vaše okolie?

Prezradím vám pravdu overenú nielen na vlastnej koži: Čím viac budete konať podľa hlasu svojho srdca či Boha, tým viac vás budú ľudia obdivovať. Ak cítite nadšenie či radosť pri predstave dovolenky vo vlastnom meste, vychutnajte si ju plnými dúškami. Ak už tento typ dovolenky využívate, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch. Inšpirujte ostatných!

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mu „páči sa mi“ alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Týmto spôsobom mi dávate vedieť, že má zmysel deliť sa s vami o moje poznanie.

Šťastní sú tí, ktorí našli raj v sebe samom.

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.