Za všetkým hľadaj šťastie

Všetci máme na prvom mieste jednu túžbu. A tou je byť šťastný. Je to tá najdôležitejšia túžba, ktorú máme. Práve túto túžbu túži naplniť každý z nás ako prvú. My sa však snažíme o to rôznymi spôsobmi a to vždy v nejakej forme niečoho druhotného. Keď si myslíme, že najskôr musíme dosiahnuť nejaké finančné istoty, naplnenia v partnerstve, úspech v povolaní a kopec iného. Robíme to preto, pretože si uvedomujeme, že bez šťastia je všetko čo chceme dosiahnuť prázdne a zbytočné.

Čo je šťastie?

Myslíme si, že je to pocit, keď sa deje niečo príjemné, keď dostaneme to, čo chceme, alebo keď nám dáva život zmysel. Keď vyhráme nejakú výhru, športku, niečo zdedíme a pod. Chceme mať lepší život, tak sa snažíme robiť kopec vecí, zarábať, byť úspešný, snažíme sa mať všetko. Byť dokonalý, zodpovedný, neustále premýšľame, plánujeme a v skutočnosti sme z toho čím ďalej viac unavení. Nevidíme tomu koniec a zo života sa nám vytráca život.

Skutočný poklad

Skutočný poklad, ktorý hľadáme je život, len ho nevidíme pre naše príbehy. Život je to skutočné šťastie, ktoré leží mimo naše chápanie. Je tým, čo riadi naše životy. Stačí sa ním len nechať viesť a dôverovať mu. To je skutočné šťastie, poklad.

Čo v skutočnosti znamená byť šťastný? 

Pre mňa to znamená byť spokojná v akejkoľvek situácii, ktorá sa mi v živote deje. Ostať v pokoji, že napriek tomu čo sa deje, aj keď je to nepohoda, som práve teraz tu, spokojná. Radosť zo života, vedomie, že všetko je v poriadku. Je tak, ako má byť, aj vtedy, keď sa javí, že nie je. A to je oslobodzujúce. Oslobodzujúce šťastie, s ktorým sme sa už narodili. Ako deti sme to vedeli nepretržite. A vieme to aj teraz, len si ho tienime našimi vymyslenými príbehmi.

Ilúzia šťastia

Keď sa musíme neustále za niečím naháňať, mať, nové veci sa učiť, dosahovať, vytvárať, aby sme až potom mohli byť šťastní. To je veľká ilúzia, ktorú žijeme a zbytočná strata času. Nemá žiadny zmysel hľadať to, čo sme nikdy nestratili. Hľadať to, čo máme od narodenia v sebe. Sami sme tým a sme z toho stvorení. Sme šťastím. Narodili sme sa preto, aby sme boli šťastní. Je to slobodný pocit, nič sa nemusí meniť, okolie, ja, môj partner, kamarát, sused, rodina, deti. Nemusíme robiť nič, aby sme sa cítili dobre, aby sme cítili radosť.

Naša prirodzenosť je najdôležitejšia

Byť šťastný je tou najdôležitejšou vecou pre nás. Je na prvom mieste. Veľa ľudí to nevie, pre nich je to len fantázia. Žijeme vo svete plnom negatívnych správ, problémov, stresu, presýtený informáciami a chceme len jedno jediné, mať o trošku lepší a šťastnejší život. Nie sme na svete preto, aby sme šťastie hľadali, ale aby sme šťastie žili. Byť šťastný je kľúčom ku všetkému. 

S láskou Katarína

euvit-banner-468x60-1.jpg

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.