Zdieľanie bolesti re-štartuje šťastie v rodine!

2 kroky ako bolesť zdieľať hravo 

Zdieľanie BOLESTI rodí novú úroveň šťastia.Túžite žiť svoj život bez bolesti? Rozumiem vám, tiež som sa jej snažila vyhýbať. Absolvovala som niekoľko metód a tréningov, ktoré opisujem v knihe Objavte seba Objavte šťastie, aby som sa to naučila. No, môj 10 ročný výskum potvrdzuje, že najúčinnejšia cesta ŠŤASTIA je bolesť si priznať a zdieľať so svojimi najbližšími.

Predídete tak odcudzeniu, či rozvodu! 

Prečo je ŠŤASTIE zmyslom môjho života? Prvú indíciu k svojmu povolaniu som dostala už na základnej škole. Roky som žila svoj život, neuvedomujúc si túto skutočnosť. Zažívala som, ako každý človek chvíle šťastia, ale i bolesti a nešťastia.

Až do najťažšieho obdobia môjho života pred rozvodom, nikto o nich nevedel, nebola som zvyknutá hovoriť o bolesti.  A to bola chyba...

ŠŤASTIE sa opäť prihlásilo o slovo pred viac ako desiatimi rokmi práve v období, keď som začala zdieľať svoj príbeh. Ľudia ma oslovovali, aby som im pomohla. Pýtala som sa: „Ako im mám pomáhať, keď nepoznám problémy, ktoré ich trápia?“ Niekde na samom dne môjho srdca sa zrodila túžba spoznať ich.

A v tom okamihu sa všetko v živote začalo meniť. Namiesto pomáhania ľuďom cez rôzne novodobé metódy, spoznávala som rôzne problémy ľudí na vlastnej koži a uvedomovala si hodnotu, ktorú získavame práve vďaka bolesti a jej zdieľaniu.

Vďaka 2 jednoduchým krokom zdieľania

Zažívame krásne okamihy porozumenia, lásky, radosti i druhého stupňa šťastia, blaženosti. Ako sa to však naučiť, keď možno zažívate rovnaký problém ako som mala ja? Nezdieľame bolesť s tými, ktorých sa týka. Je to cesta, z ktorej máme na začiatku obavy. Máme strach byť otvorení, aj vďaka tomu, že nám chýba poznanie seba. Ako sa otvoriť?

1. Spoznajte seba 

Ak viete kto ste a po čom túžite objavíte v ťažkých situáciách hodnotu nového poznania a získate VIAC šťastia. Vďaka otázkam v praktickom návode na šťastný život lepšie spoznáte samých seba, svoje túžby a sny... Ak už ste si na otázky z knihy odpovedali, či spoznali ste seba iným spôsobom, mám pre vás ďalší účinný krok... 

2. Zdieľajte  svoje emócie

Dovoľte svojím blízkym nahliadnuť do svojho srdca. Získate tak nielen VIAC šťastia, ale i vzájomnú podporu pri riešení situácií. Nebojte sa, nie ste na to sami. Mám pre Vás skvelú hru Emócie - hraj sa (na) city. Vďaka nej hravou formou spoznáte 18 rôznych emócii seba, partnera, či svojich detí. Zlepšíte svoju emocionálnu inteligenciu i umenie medziľudských vzťahov, čo vám prinesie ovocie vo vašej rodine aj v práci.

Vďaka zdieľaniu svojich pocitov 

Zabránite odcudzeniu v rodine a spoločným časom bez televízie re-štartujte šťastie aj vďaka rodinnému balíčku šťastia!

Napíšte mi, aké máte skúsenosti s bolesťou vy. Ako ovplyvňuje Váš život, či ako ste si s ňou vy poradili. Ak sa vám tento článok páčil, dajte LIKE, či zdieľať, dáte zmysel mojej práci.

P.S.: Za 60 rokov sa televízii podarilo zvýšiť rozvodovosť z 10% na 38%. Reštarujte svoje šťastie v rodine!

Moja téma je ŠŤASTIE. Chcete vedieť ako premeniť ťažkosti v živote na ŠŤASTIE? Začnite jednoduchou otázkou: Čo ma urobí dnes šťastným? Sledujte tento blog a dozviete sa viac.PS: Ak máte nejakú konkrétnu ťažkosť, ktorá Vás trápi napíšte mi. Ďalší článok môže byť práve pre Vás.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.