Život je túžbou srdca

My ľudia sme sa narodili so svojimi snami, každý z nás má v sebe určitý sen,  ako má jeho život vyzerať a čím by chcel byť pre ostatných užitočný. Nech je to už čokoľvek, vykročme tomu v ústrety. Nebojme sa. 

Aj keď nás môžu v tejto dobe niektoré prekážky zviesť zo správnej, zmysluplnej cesty , aby sme dokázali načúvať Intuícii, najprv sa musíme rozhodnúť, že budeme ochotný, vypočuť si akúkoľvek správu. 

Prijatie konkrétnej správy neznamená, že ju musím prijať a podľa nej konať. Svoje sny môžeme začať  žiť až vtedy, keď v tom máme jasno , čo vlastne chceme. Tak ako aj krehká rastlinka potrebuje správnu starostlivosť, aby mohla vyrásť.  Aj naše najhlbšie túžby potrebujú  správnu a vhodnú podporu. A to je dôležité pochopiť.

Stačí si priať

Vášeň v srdci je tou, ktorá mení naše životy. Na naplnenie ducha a spôsobenie „požiaru“  v duši naše srdce potrebuje vášeň,  energizujúce srdce. Vášeň v srdci pre niečo, pomáha prekonať  problémy a neistotu. Samotná vášeň, musí  byť  však poháňaná plameňom vízie sna. Iba hlboká túžba môže generovať v srdci také obrovské teplo, ktoré nás bude chrániť pred mrazivými účinkami pochybností neistoty.

Poznať svoje zmysluplné túžby, sny a byť s nimi v kontakte, je veľmi dôležité pre človeka. Ľudia, ktorí sa venujú napĺňaniu svojich zmysluplných túžob, sú oveľa šťastnejší ako tí ľudia, ktorí tieto túžby nemajú. Ak pôjdeme za hlasom nášho srdca, staneme sa tým, čím sme vždy chceli byť. Stačí si priať. A príde to len vtedy , ak si budeme niečo priať. 

Túžba srdca

Keď chceme, naša myseľ sa pokúša sformulovať, vysvetliť, analyzovať to čo chceme. Stačí si však priať, nadýchnuť sa, uvoľniť sa v tom a nechať to tak, iba pozorovať, čo sa deje, bude diať. Takto objavujeme svoju intuíciu, ktorá nás vedie. Mnoho ľudí vidia svoju intuíciu v rôznych obrazoch, či symboloch a pod. , ktoré ich vedú, ukazujú im čo potrebujú vedieť. Iní ju zase počujú, ako skutočný hlas, znejúci inak ako ten, ktorý bežne vnímajú vo svojom vnútornom dialógu.

Sú ľudia, ktorí zažívajú oboje a takisto sú ľudia, ktorí cez silné pocity zažívajú a vnímajú intuíciu spontánne. Akoby to už dávno vedeli, iba na to zabudli a teraz si na to spomenuli. Vynorí sa to "odnikiaľ". Čím viac sa trénujeme v intuícii, tým s väčšou pravdepodobnosťou rozpoznáme jemné rozdiely medzi pocitmi, myšliankami a skutočnou intuíciou. Túžbou srdca.

S láskou Katarína

 

 

Moje meno je Katarína Lihocká a milujem život. Milujem to, čo je. Verím v to, že každý z nás môže byť šťastný a to za každých životných situácií. Každý deň ak nežijeme naplno a nerobíme veci, ktoré chceme robiť, je veľkou stratou.

Komentáre

Naposledy publikované od autora

Páčil sa Ti tento článok? Zadaj kontakt, pošleme Ti ďalší


Získate pravidelný prehľad o novinkách od autora v blogu a projektoch.