• Túžite poznať
  príčinu, PREČO Vaše srdce nežiari šťastím?


   


                                     
                           
     
                                                                                                       
         
   

   

   

Ako získať viac pokoja a odvahy na šťastie

Zbavte sa stresu a získajte silu na zmenu

Kto z nás by už odmietal zažívať deň bez stresu a mať hojnosť času pre seba, priateľov, rodinu. Páči sa táto myšlienka aj vám, tak ako 80% populácie?

Predstavujete si, aké to je mať čas a užívať si svoj život? Ak patríte k ľuďom, ktorí žijú bez stresu, tak sú vaše predstavy veľmi odvážne. Dokonca cítite sladký pokoj a vidíte, ako si napĺňate svoje túžby. Cestujete okolo sveta, len tak leňošíte na pláži, užívate si finančnú slobodu, či slúžite ľuďom.

No ak vaše srdce zatvoril stres, táto predstava bude pre vás vzdialená. Môžete si dokonca hovoriť: „To je nemožné.“ Viem, ako sa cítite. Prežila som v živote obdobie, keď som pod vplyvom stresu nemala energiu vôbec na nič. Dnes sa tomu hovorí vyhorenie. Pre vyhorenie je príznačné, že stres na 100% uzatvára srdce a slová sen či túžba sa strácajú z nášho slovníka.  Nie je to však vaša chyba.

V čom je problém?

Príčinou bývajú informácie z médií. Útočia na nás zo všetkých strán a predkladajú nám obraz toho, ako máme žiť. Zvádzajú nás k porovnávaniu svojho života a to v nás vyvoláva stres, či dokonca nešťastie. Nie je to teda v tom, že by nám pri narodení bolo odoprené právo na šťastie.

Ak sa k nešťastiu z porovnávania pridajú nespracované emočné zranenia, chyby či hriechy, ktoré si nevieme odpustiť, vyhorenie sa väčšinou stáva súčasťou nášho príbehu. Informačný stres na nás pôsobí zo všetkých strán a je náročné spoznať a hlavne žiť svoj vlastný príbeh, ktorý sme pri narodení dostali od Boha.

Keď som pred 14 rokmi vyhorela, cítila som sa ako „pochovaná za živa“. Nikto vtedy o informačnom strese nehovoril  (aspoň ja som o tom nepočula). Nebolo podľa čoho postupovať, a tak som hľadala.

V čom bol problém? Chýbal mi systém starostlivosti o seba, a tak mi chýbala sila regulovať čas sledovania médií. Na nejaký čas som podľahla informačnému stresu a uverila príbehu „šťastného života”, ktoré mi servírovali médiá.

Ako zmeniť stres na sladký pokoj?

Cestou pokusu a omylu som postupne objavila kroky, ktoré mi pomohli dostať sa zo stresu. Radikálne ich overili posledné roky, počas ktorých som prešla veľkými životnými zmenami a tiež bola nútená spracovať veľké množstvo nových informácií. Napriek veľkému informačnému stresu, ktorému som podliehala, zachovala som si ľahkosť bytia, poznám svoje túžby a konám podľa nich.

Pozrime sa teraz spolu na ne:

1. krok – Stratégia čistej mysle

Jeho úlohou je zbaviť človeka toho, čo ho trápi, hnevá, z čoho má strach. Takisto objaviť  zabudnuté zranenia či neodpustené chyby a nerealizované túžby, vďaka čomu oživí spojenie so svojím vnútorným kompasom. Stačí, ak si ráno nájdete pre seba 10 minút a to, čo si myslíte a cítite, napíšete, nakreslíte či nahráte. Po dvoch mesiacoch si tieto zápisky pozriete po prvý raz.

Tento krok prakticky spôsobuje to, že sa zbavíte starého, vďaka čomu získate slobodu. Deje sa to isté, ako keď otvoríte krabicu, do ktorej ste si odkladali spomienky, a vyprázdnite ju. Miesto uvoľníte nielen tým, že ich napíšete na papier, ale i tým, že realizujete to, čo pritom objavíte. Napríklad: vyhodíte staré oblečenie, navštívite človeka, ktorého ste dlho nevideli, začnete plávať, odpustíte rodičom staré zranenia. Realizáciou nových vecí získate stratené nadšenie, energiu konať a hlavne opäť začujete vnútorný hlas Boha, ktorý nás vedie od krstu.

Podrobný opis, ako pracovať so stratégiou čistej mysle po dvoch mesiacoch nájdete v emailovom kurze Zbavte sa stresu.

2. krok – Stratégia radosti

Spomínate si ešte na radostné chvíle bezstarostného detstva? Jednoducho sme konali spontánne a tešili sa z radosti, ktorú sme pritom zažívali. To, čo sme využívali prirodzene v detstve, si teraz zopakujeme v tomto kroku raz do týždňa počas dvoch hodín. Strávite čas len sami so sebou. Naplánujete si schôdzku so svojím dieťaťom, ktoré všetci máme vo svojom vnútri. Ako? Položíte sami sebe jednoduchú otázku: Čo by môjmu vnútornému dieťaťu dodalo tento týždeň nadšenie?

Napríklad Zuzane priniesla nadšenie objavená záľuba v móde. Dovolila si byť návrharkou a nakreslila zopár krásnych modelov.

3. krok – Trpezlivosť

Pre mnohých najťažší krok. Vydržať a opakovane robiť prvé dva kroky počas troch mesiacov. Ideálne je čo najskôr konať podľa vedenia vnútorného kompasu, či Božskej intuície. Práve vďaka činnosti získame nadšenie, ktoré dodá energiu vydržať. Tí, ktorí radšej pracujú pod vedením, získajú osobného sprievodcu v emailovom kurze.

Získajte viac času v živote

Viem, že na prvý pohľad to môže vyzerať len ako ďalšie množstvo nových informácií. Ale verte, nie je. Ak ich začnete realizovať, najneskôr do troch mesiacov, a možno aj skôr, pocítite zmeny. Získate viac pokoja vo svojom živote a posilníte vnútorný hlas, ktorým vás vedie Boh. Lebo len on vie, čo je pre vás najlepšie.

Vymenili by ste 25 minút času denne za jednu hodinu? Získate ju tým, že vďaka znovu získanému pokoju prestanete odkladať zmeny, či činnosti, ktoré sa vám v strese zdali náročné. Okrem toho získate aj nadšenie a nič vám nebude nemožné. Teraz je ten správny čas - inšpirujte sa videom Čo najviac robí ľudí šťastnými a ako to získať?

STIAHNITE SI SVOJ Q-BOOK 

V čom je hlavný rozdiel?

Žijete svoj vlastný príbeh a nie príbeh médií a vďaka tomu cítite pokoj a šťastie.

Rozmýšľate, či do toho ísť? Keď váham, rozhodujem sa vždy podľa toho, čo cítim. Buď cítim pri čítaní riadkov šťastie, alebo vyvolajú vo mne inú emóciu, napríklad hnev. Vtedy viem, že to, čo čítam, má pre mňa význam a oplatí sa investovať do toho svoj čas. A výsledok uvidím.

Veľmi by ma zaujímalo, či máte svoje osvedčené recepty, ako sa vyrovnať so stresom. Podarilo sa vám už získať viac času práve spomalením, pokojom, či kratším sledovaním médií? Rozhodli ste sa to otestovať? Napíšte mi eva@styl-stastie.sk alebo do komentárov.

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mu „páči sa mi“ alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Týmto spôsobom mi dávate vedieť, že má zmysel deliť sa s vami o moje poznanie.

PS: Žijete už svoj šťastný príbeh? - začnite q-bookom ZDARMA!

Komentáre

Najpopulárnejšie články

Obľúbené príbehy

Pridajte saPrihlásiť sa na odber

Kroky šťastného života